back

Чергова сесія облради відбулася – затверджено 30 рішень

04-07-2018 | 20:17

Пленарне засідання чотирнадцятої сесії Чернігівської обласної ради сьомого скликання відбулося сьогодні, 4 липня.

На початку засідання присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять Олександра Божка – воїна-захисника України, якого 1 липня поховали у селі Печі Борзнянського району, та усіх загиблих при захисті цілісності і суверенітету.

Після чого, керівники області вручили Почесну Грамоту Кабінету Міністрів України першому заступнику голови обласної ради Валентину Мельничуку та Грамоту Верховної Ради України очільнику Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм Сергію Теребуну, а присутній на сесії народний депутат України Олександр Кодола вручив Грамоту Верховної Ради України заступнику голови обласної державної адміністрації, депутату обласної ради Сергію Сергієнку.

Після урочистої частини депутати обласної ради Дмитро Іванов та Дмитро Блауш виступили із заявами стосовно ліквідації наслідків стихійного лиха, яке сталося днями у Чернігові, та надання благодійної допомоги постраждалим жителям обласного центру.

В цьому контексті також порушувалося питання щодо вжиття заходів з порятунку літератури із фондів книгосховищ Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Короленка, що були підтоплені під час сильної зливи.

Депутат обласної ради Володимир Лобосок вніс пропозицію включити до порядку денного питання про передачу Семенівського районного дочірнього агролісгосподарського спеціалізованого підприємства «Семенівкарайагролісгосп» до комунальної власності району або ОТГ. Також до обговорення порушеного питання долучилися депутати Валерій Куліч, Ігор Вдовенко, Ірина Грозенко, Арсен Дідур, Віктор Кияновський, Олег Авер'янов, Тетяна Ковальчук, Іван Якуб і голова Семенівської районної ради Василь Малкович.

Зрештою, за пропозицією Валерія Куліча депутатами було схвалено альтернативний проект – вирішено створити робочу групу для проведення комплексної інвентаризації та напрацювання прозорого механізму передачі майна і ресурсів лісогосподарських підприємств Чернігівщини у власність територіальних громад не лише у Семенівському районі, а у всій області. Результати роботи, з урахуванням Перспективного плану розвитку та норм чинного законодавства, комісія має представити вже за місяць.

Визначившись із питаннями, котрі потребували першочергового розгляду, депутати затвердили регламент, порядок денний в цілому та перейшли до прийняття рішень.

Одностайно підтримано рішення про надання згоди на прийняття до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області автомобілів швидкої допомоги. Автомобілі будуть закріплені на праві оперативного управління за лікувально-профілактичним закладом «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Чернігівської обласної ради. Передача двох автомобілів JACBrand у спільну власність здійснена у рамках реалізації Угоди між Урядами України та Китайської Народної Республіки про надання Міністерству охорони здоров'я України.

Серед іншого, більшістю голосів затверджено низку рішень щодо управління об'єктами комунальної власності, надання дозволів, розподілу орендної ставки, використання природних ресурсів тощо.

Депутати погодили виключення з Переліку об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, що підлягають приватизації у 2018 році, комплексу дитячого табору «Юний технік» разом із земельною ділянкою, що знаходиться у селі Количівка Чернігівського району. Оскільки, відповідно до Закону України «Про освіту» об'єкти та майно державних і комунальних закладів освіти не підлягають приватизації чи використанню не за освітнім призначенням. Крім того, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17.03.2004 року № 141-р визначено, що міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів АР Крим, обласним, Київським та Севастопольській міським держадміністраціям, у сфері управління яких перебувають державні дитячі оздоровчі заклади, вжити заходів до забезпечення їх ефективного функціонування, недопущення перепрофілювання, злиття, закриття та скорочення ліжко-місць. Цим розпорядженням рекомендовано органам місцевого самоврядування під час відчуження об'єктів комунальної власності врахувати вимоги цього розпорядження щодо збереження мережі дитячих оздоровчих закладів.

У числі одноголосно прийнятих документів – рішення про надання дозволу на безоплатну матеріальну допомогу Державному науково-випробувальному центру Збройних Сил України. Таке рішення викликане тим, що Державний науково-випробувальний центр Збройних сил України в даний час розміщується на базі колишнього Чернігівського училища льотчиків, які не використовуються за призначенням з 2004 року та потребують проведення поточного та капітального ремонтів. Ухваленим рішенням надано допомогу у вигляді пиломатеріалів - дошки обрізної хвойних порід в кількості 20 кубічних метрів для облаштування службових приміщень.

Також депутати підтримали питання, внесене на розгляд сесії обласною державною адміністрацією за поданням Управління містобудування та архітектури про вжиття невідкладних заходів щодо укріплення, збереження та запобігання руйнації у подальшому схилу навколо пам'ятки національного значення «Альтанка» у селищі Седнів. Альтанка є пам'яткою архітектури національного значення і оскільки розташована на земельній ділянці, яка знаходиться у постійному користуванні Чернігівського районного дочірнього агролісогосподарського спеціалізованого підприємства «Чернігіврайагролісгосп», тож укріплення буде здійснене за кошти цього підприємства.

Разом з тим, депутати не підтримали проект рішення, яким передбачалося надання згоди на безоплатну передачу у державну власність нерухомого майна, а саме приміщень, що розташовані в будівлі за адресою: м. Чернігів, проспект Миру, 20 та використовуються для розміщення Господарського суду Чернігівської області. Свої думки з цього приводу у сесійній залі висловили депутати обласної ради Дмитро Блауш, Валерій Куліч, Володимир Лобосок.

Бурхливе обговорення та полярно протилежні позиції присутніх на пленарному засіданні обласного представницького органу викликав проект рішення стосовно відміни Звернення депутатів Чернігівської обласної ради щодо тиску на органи місцевого самоврядування. За результатами голосування дане питання не набрало необхідної кількості голосів.

Рішенням сесії народні обранці ухвалили Звернення до Кабінету Міністрів України та Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, стосовно внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті, для здійснення заходів щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження.

Стосовно передачі Семенівського районного дочірнього агролісгосподарського спеціалізованого підприємства «Семенівкарайагролісгосп» до комунальної власності району або ОТГ, то в результаті голосування було ухвалено рішення про створення робочої групи, яка здійснить підготовку документів про передачу районних дочірніх агролісогосподарських спеціалізованих підприємств КП «Чернігівоблагроліс» Чернігівської обласної ради до комунальної власності міських, селищних та сільських рад ОТГ Чернігівщини.

Депутатами підтримано запити своїх колег Ірини Грозенко, Ольги Чередник, Олександра Карети, Дмитра Іванова та Миколи Дейкуна. У депутатських запитах порушено питання щодо включення в перелік об'єктів, які підлягають ремонту в 2019 році за рахунок Дорожнього фонду, капітального ремонту доріг, фінансування виконання робіт з капітального ремонту автошляхів між населеними пунктами районів області та вжиття невідкладних заходів з усунення загрози знищення соснових лісів внаслідок дії шкідника – верхівкового короїда.

Загалом, з врахуванням зауважень і пропозицій депутатів, обласна рада прийняла рішення із 30 питань порядку денного сесії.

Після завершення пленарного засідання голова обласної ради Ігор Вдовенко і голова ОДА Валерій Куліч відповіли на питання місцевих ЗМІ.Прес-служба облдержадміністрації за повідомленням

відділу інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю

виконавчого апарату Чернігівської обласної ради