back

На сесії обласної ради розглянуть 29 питань

03-07-2018 | 18:20

У переддень проведення чотирнадцятої сесії обласної ради сьомого скликання, 3 липня, члени президії, серед яких голови постійних комісій та керівники депутатських фракцій, традиційно обговорили і узгодили остаточний порядок денний пленарного засідання.

Роботі дорадчого органу, як і раніше, передували засідання постійних комісій, під час яких депутати проаналізували основні аспекти запропонованих до розгляду проектів рішень, висловили свої зауваження, доповнення та пропозиції до їх змісту.

У засіданні президії, яке провів голова обласної ради Ігор Вдовенко, взяли участь голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч, перший заступник та заступник очільника представницького органу Валентин Мельничук та Арсен Дідур відповідно.

Серед підтриманих питань на розгляд сесії – зокрема, прийняття до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області автомобілів швидкої допомоги, надання дозволу на безоплатну матеріальну допомогу Державному науково-випробувальному центру Збройних Сил України, збільшення статутного капіталу комунальному навчальному закладу «Чернігівський обласний навчально-виробничий центр», який здійснює підготовку водіїв автотранспортних засобів та трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва, внесення змін до Програми розвитку інвестиційної, зовнішньоекономічної та виставково-ярмаркової діяльності Чернігівської області на 2016-2020 роки «Чернігівщина – конкурентоспроможний регіон», викликані проведенням у місті Гомель у жовтні цього Першого форуму регіонів України та Республіки Білорусь.

Не викликала заперечень серед депутатів пропозиція постійної комісії з питань управління та розпорядження об’єктами комунальної власності розглянути на сесії проекти рішень, які стосуються розподілу орендної плати комунальному лікувально-профілактичному закладу «Чернігівський обласний онкологічний диспансер», продовження терміну дії договору купівлі-продажу з ТОВ «Лікувально-профілактичний заклад «СімМед».

Погодились депутати і вжити невідкладних заходів щодо запобігання руйнації, укріплення та збереження схилу навколо пам’ятки національного значення «Альтанка» у селищі Седнів Чернігівської області. Водночас була підтримана пропозиція не залишати поза увагою і долю Болдиної гори та схилів стародавнього Дитинцю у місті Чернігові, які суттєво постраждали через сильні зливи останніми вихідними.

Погодили члени президії і виключення з Переліку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, що підлягають приватизації у 2018 році, комплексу дитячого табору «Юний технік» разом із земельною ділянкою» у відповідності до Закону України «Про освіту».

Після обговорення усіх проектів рішень, поданих на розгляд сесії, депутат обласної ради Віктор Кияновський зазначив, що на сьогоднішньому засіданні очолюваної ним постійної комісії  з питань агропромислового комплексу, екології, природокористування та земельних відносин було розглянуто чергове звернення про передачу Семенівського районного дочірнього агролісгосподарського спеціалізованого підприємства «Семенівкарайагролісгосп» до комунальної власності району або ОТГ. Позицію місцевої влади з цього питання членам президії озвучив голова районної ради Василь Малкович. У підсумку бурхливого обговорення Валерій Куліч наголосив, що наразі в області ще не завершився процес децентралізації, триває остаточне формування складу ОТГ. До того моменту, поки процес реформування адміністративно-територіального устрою не добіг свого логічного кінця, не вироблений єдиний механізм і справедливий підхід до розподілу лісових ресурсів громадам відповідно до норм чинного законодавства, не доречно здійснювати такі необдумані кроки. Враховуючи те, що більшість депутатів підтримали позицію керівництва області, це питання не було включено до порядку денного пленарного засідання.

Усього ж на розгляд сесії виноситься 29 питань.

 

За повідомлення відділу інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю
виконавчого апарату Чернігівської обласної ради