back

«Північна фортеця — 2018» зібрала представників виконавчої влади з усіх регіонів України

25-06-2018 | 16:56

Справи військові та організаційні вивчали сьогодні голови облдержадміністрацій з усіх куточків нашої держави під час відвідин тактичних навчань з територіальної оборони «Північна фортеця — 2018». 

На порядку денному — ознайомлення з діями підрозділів ТрО у ході ведення бою в місті та охорони важливих об’єктів у взаємодії з підрозділами Нацгвардії; ротні тактичні навчання з бойовою стрільбою під час охорони та оборони державного кордону; особливості блокування роботи диверсійно-розвідувальної групи.

Розповіли делегаціям і про організацію подібних навчань: формування етапів тренувань та порядок їх проведення, нюанси розміщення підрозділів бригади та її техніки.

 Побачити, як це працює насправді, обов’язково варто представникам виконавчої влади з різних областей. Адже по завершенню навчання будуть розроблені рекомендації щодо створення подібних бригад територіальної оборони в інших областях України, — наголосив голова Чернігівської облдержадміністрації Валерій Куліч.

Нагадаємо, тактичне навчання стартувало тиждень тому. За цей час на полігоні у Гончарівському побували іноземні делегації,представники райдержадміністрацій області та ОДА України, військові комісари з усіх куточків держави.

Читати також: Військові з інших областей вивчали досвід організації навчань територіальної оборони

Щодня перед резервістами стоять нові завдання: відпрацювання дій з надання медичної допомоги при нападі з різних типів зброї, організація операцій з розмінування території, оборона кордону та веденню бойових дій в місті.

Під час проведення ротних тактичних навчань з бойовою стрільбою щодо охорони та оборони державного кордону у взаємодії з органами охорони державного кордону Державної прикордонної служби на полігоні були присутні голова РНБО Олександр Турчинов, Міністр оборони України генерал армії Степан Полторак, Начальник Генерального штабу - Головнокомандувач Збройних сил України генерал армії Віктор Муженко та Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Сергій Попко.

— Захистимо свій дім — захистимо Україну! Це фактично гасло, що відображає сучасну концепцію територіальної оборони. Мета — при необхідності перетворити кожне місто у неприступну фортецю. Саме територіальна оборона є запорукою захисту країни в умовах масштабного військового протистояння, — акцентував Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов і додав, що у кожній області за проектом Генштабу буде створено бригаду територіальної оборони. — Наразі розбудовується потужна мобілізаційна система, формується додатковий резерв для українського війська. Тобто формується тотальна система оборони і захисту нашої країни в надзвичайних умовах.

Читати також: Резервісти набувають практичних навичок з тероборони

На потужності системи оборони України наголосив і Міністр оборони Степан Полторак. До речі, за планом територіальної оборони, на захист своєї країни стають майже 400 тисяч осіб.

— Це школа підготовки, яка буде продовжуватися, — наголосив Степан Полторак. — Ми вперше провели експериментальні навчання, під час яких побачили проблеми та напрями, де потрібно працювати більше. Найближчим часом в інших областях, теж прикордонних, теж будуть проведені подібні навчання. Втім, бригади формуватимуться на особовому складі кожної області.

Бійці бригади продемонстрували вищому командуванню та очільникам областей рівень своєї підготовки і навченості, якого вони змогли досягти за ці два тижні напружених тренувань. Гості відзначили злагодженість дій підрозділів резервістів, які в режимі реального часу відпрацьовують завдання із прикриття ділянки державного кордону, забезпечення руху військових колон, ізоляції району бойових дій, оборони важливих об'єктів.

Більше фото – на офіційній сторінці Чернігівської ОДА у мережі «Фейсбук».

 

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
Чернігівської облдержадміністрації