back

У Чернігові презентували новий механізм підвищення енергоефективності в багатоквартирних будинках

20-06-2018 | 14:26

Впровадження енергосервісу в житловому секторі області – тема семінару, який відбувся сьогодні, 20 червня, в обласній державній адміністрації.

В обговоренні взяли участь заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Наталія Романова, радник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт, директор Регіонального представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні Марсель Рьотіг, керівники профільних підрозділів і установ області, очільники об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та інші.

Як повідомила Наталія Романова, аби стимулювати населення до запровадження енергоефективних заходів, на Чернігівщині діє обласна Програма, відповідно до якої фізичним особам, ОСББ і ЖБК компенсується відсоткова ставка «теплих кредитів» за рахунок обласного бюджету. На сьогодні відповідні договори про співробітництво укладені з державними банківськими установами – АБ «Укргазбанк» та АТ «Ощадбанк». Так, на відшкодування відсоткової ставки в обласному бюджеті на поточний рік передбачено мільйон гривень.

Читати також: З обласного бюджету відшкодовуватимуть відсоткові ставки за «теплими кредитами», отриманими в державних банках

Крім того, в обласному центрі діє Програма сприяння створенню ОСББ та підтримки будинків ОСББ та ЖБК на 2016-2018 роки, в рамках якої на умовах співфінансування проводиться капітальний ремонт багатоквартирних житлових будинків. При цьому 70 % загальної вартості робіт – це кошти міського бюджету, частка співвласників будинків становить 30 %. Цьогоріч на реалізацію зазначеної Програми передбачено 8 мільйонів гривень.

Про нововведення та цьогорічний розподіл фінансування Державної програми «теплих» кредитів учасникам семінару розповів Олексій Корчміт.

Радник Голови Держенергоефективності також ознайомив присутніх з практичними аспектами застосування ЕСКО-механізму – нового інструменту підвищення енргоефективності в багатоквартирних будинках та планами ЕСКО-інвесторів стосовно реалізації цього механізму на Чернігівщині.

Суть концепції енергосервісу полягає в тому, що енергоефективні заходи в будівлях впроваджуються приватними інвесторами – енергосервісними компаніями (ЕСКО), а оплата здійснюється виключно за рахунок досягнутої в результаті цього економії, тобто скорочення витрат на споживання комунальних послуг та енергоносіїв.

– Сподіваюся, що сьогоднішня дискусія та обмін думками і пропозиціями дасть новий поштовх для поширення інформації та впровадження енергозберігаючих заходів населенням Чернігівщини, – підсумувала заступник голови ОДА.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації