back

Перший заступник голови облдержадміністрації Станіслав Прокопенко взяв участь у селекторній нараді з питань протидії пожежам у природних екосистемах

10-07-2012 | 14:40

10 липня перший заступник голови облдержадміністрації Станіслав Прокопенко взяв участь у селекторній нараді з питань протидії пожежам у природних екосистемах, яку проводив заступник Міністра надзвичайних ситуацій України генерал-майор служби цивільного захисту Василь Квашук. 

У нараді взяли участь керівництво Департаментів, управлінь та Українського гідрометеорологічного центру МНС, Державного агентства лісових ресурсів, Міністерства аграрної політики та продовольства, голови регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, керівництво 27-ми Територіальних управлінь МНС та структурних підрозділів облдержадміністрацій. 

Основна мета заходу - звернути увагу всіх відомств та посадових осіб на проблему підвищення загрози виникнення пожеж в природних екосистемах. Як було зазначено, протягом минулого тижня на більшій території України спостерігався високий 4-5 клас пожежної небезпеки. Як результат - кількість виїздів підрозділів МНС на пожежі, в тому числі в екосистемах, зросла у 1,5 рази.   

МНС у взаємодії з центральними та місцевими органами виконавчої влади продовжує роботу над виконанням доручень Президента та Уряду країни стосовно протидії пожежам в природних екосистемах. В постійній готовності утримуються чергові сили та засоби МНС. Це 7,5 тис. рятувальників, 1,5 тис. одиниць пожежної, інженерної техніки. У випадку загострення пожежної небезпеки, передбачено збільшення угрупування цих сил у 2 рази. На аеродромах у Ніжині Чернігівської області, Харкові, Луганську та Сімферополі чергують екіпажі на пожежних літаках та гелікоптерах з водозливними пристроями. В разі необхідності заплановано проведення повітряного моніторингу пожежної небезпеки у лісах. 

Підводячи підсумки наради заступник Міністра надзвичайних ситуацій України Василь Квашук зауважив, що потрібно не припиняти постійний моніторинг ситуації з пожежами та звернув увагу всіх керівників на підтриманні в постійній готовності бойових розрахунків сил і засобів пожежегасіння з метою забезпечення оперативного взаємоінформування відомчих організацій про загрозу або виникнення пожеж в природних екосистемах та швидкого залучення сил для гасіння.

Також, Василь Квашук відмітив оперативність та злагодженість дій підрозділів Територіального управління МНС у Чернігівській області під час ліквідації наслідків ДПТ, яка сталася 07 липня за участю російського автобуса з пасажирами на автошляху між селами Топчіївка та Красне Чернігівського району.

Після завершення селекторної наради, перший заступник голови Чернігівської облдержадміністрації - голова регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Станіслав Прокопенко разом з керівниками відповідних обласних управлінь і відомчих організацій проаналізував стан впровадження на Чернігівщині заходів щодо протидії пожежам в природних екосистемах. З цим відмічено, що завдяки проведеним профілактичним заходам, у 2012 році в регіоні кількість лісових пожеж зменшилася у 4,4 рази та становить 18 випадків. Пожежі сухої трави та сміття на відкритій місцевості склали 126 випадків, що на 20 менше, ніж торік. Також, не допущено пожеж на сільгоспугіддях і торфовищах, як у 2011 році останніх на цей час було зафіксовано 8. 

Підводячи підсумок, Станіслав Прокопенко наголосив, що ці позитивні показники не є приводом для заспокоєння, та, з урахуванням винесених на розгляд міжвідомчої наради питань і прийнятих по ним рішень, дав ряд доручень й зосередив увагу керівників обласних управлінь і відомчих організацій на безумовному та вчасному виконанні всіх намічених профілактичних заходів. 

За повідомленням ТУ МНС у Чернігівській області