back

Корюківський центр первинної медико-санітарної допомоги — серед лідерів медичної реформи

15-06-2018 | 15:53

Як повідомило Міністерство охорони здоров’я України, 5 червня Національна служба здоров’я завершила укладати договори із закладами первинної допомоги, які обслуговують 8 мільйонів українців по всій країні. 149 комунальних закладів охорони здоров’я, які на початку червня уклали договори з НСЗУ, з липня будуть отримувати кошти за програмою капітаційних виплат. Серед них — першим в області — комунальне некомерційне підприємство «Корюківський центр первинної медико-санітарної допомоги».

Про досягнення і проблеми Корюківського ЦПМСД розповіла його головний лікар Світлана Лещенко:

— Починати, бути першими — завжди непросто. Всі на нас дивляться, цікавляться, що з цього вийде і як.

Наш Центр був створений останнім в області — у 2016 році. Тоді було простіше — можна було використовувати досвід колег, консультуватися з ними. Тепер же навпаки: ми щойно підписали договір з Національною службою здоров’я, а мені вже з тринадцяти районів зателефонували керівники центрів, у яких виникали організаційні запитання.

Непросто бути першими ще й тому, що готувати документи доводилось у найстисліші терміни. Принаймні, три доби ми буквально днювали й ночували на роботі. Підтримувала нас і місцева влада. Особливо хочеться подякувати заступнику голови райдержадміністрації Володимиру Полубню, який нам дуже допоміг у створенні електронної документації.

Іншою важливою складовою нашою першості є те, що понад 40% населення району вже підписали декларації про вибір лікаря. Кілька наших спеціалістів, щоправда з тих, хто працює не на повну ставку, уже набрали потрібну кількість пацієнтів.

Я побувала чи не в усіх селах району, спілкувалася з людьми на сільських сходах. Люди, за невеликим винятком, спокійно сприймають реформування. Тим більше, що відчувають зміни у ставленні до себе медичних працівників. Нові підходи до оплати праці створюють зовсім інший настрій на роботу: коли збільшується заробітна плата, з’являються доплати, лікар приязніше ставиться до пацієнтів, менш формально — до своїх обов’язків.

Одним словом, в результаті реформ ми очікуємо позитивних змін і для пацієнтів, і для лікарів.

Отже, Корюківський ЦПМСД переходить на механізм прямих оплат Національною службою здоров’я наданих пацієнтам послуг уже з 1 липня. Базовий тариф за одну людину, яка підписала декларацію з лікарем, — 370 гривень. Плюс вікові коефіцієнти. Додатково заклад отримуватиме по 240 гривень за пацієнтів, які проживають на території його обслуговування, але ще не підписали декларацію про вибір лікаря. При цьому від загальної кількості таких пацієнтів щомісяця буде відніматися кількість осіб, які підписуватимуть відповідні декларації.

 

 

— Переваги нового порядку оплати праці лікарів первинної ланки очевидні, — коментує ситуацію начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш. — Держава створила для переходу на нього всі умови, забезпечила коштами. Тепер справа за керівниками медичних закладів та їх колективами — наскільки ефективно вони попрацюють з пацієнтами. Від цього залежить, чи отримають їх заклади фінансування за новою системою з початку четвертого кварталу.

 

 

За даними Управління охорони здоров’я ОДА на сьогодні декларації про вибір лікаря підписали майже 187 тисяч жителів області. Визначились серед лікарів і лідери народної довіри: Олександр Зленко (чернігівська міська лікарня №1), Ольга Красюк (чернігівська міська лікарня №2), Віра Ковалевська, Ігор Бурнусус, Інна Пузиренко (Ніжинський міський ЦПМСД), а також педіатри Володимир Петренко та Людмила Бурнусус (Ніжинський міський ЦПМСД) вже мають достатню кількість пацієнтів, які довірили їм своє здоров’я. Процес підписання декларацій триває.

 

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.