back

Місця пам'яті Української революції 1917-1921 років віднайдуть в усіх областях України

06-06-2018 | 10:51

Україна поступово повертає собі державотворчу спадщину, якій вже понад 100 років. Про цю спадкоємність важливо говорити не лише для українців, але й для усього світу. Це дозволить заперечити одну з ключових тез російської пропаганди, що Україна — лише геополітичне непорозуміння, яке постало на мапі світу через розвал СРСР.

Однак, наразі існує проблема в пошуку та зборі інформації про події Української революції 1917-1921 років на регіональному рівні.

Тож близько 50 учасників з усіх регіонів України зібралися днями в Києві на навчальний семінар для членів регіональних науково-редакційних груп з реалізації Всеукраїнського науково-пошукового і просвітницького проекту «Місця пам'яті Української революції 1917-1921 років». Організатором семінару виступив Український інститут національної пам'яті.

– У ході революції українцям вперше у ХХ столітті вдалося відновити власну державність з усіма необхідними атрибутами — територією, кордонами, органами влади, власними державними символами, дипломатією, грошовою одиницею, військом. Зараз добі революції присвячено понад триста захищених дисертацій. У Києві перебіг революційних подій досліджено ледь не поденно. Однак, разом з тим не вистачає інформації про революційні події на місцях, у регіонах. На сьогодні дослідження з цієї теми є на Миколаївщині, Полтавщині, Сумщині, але треба таку ж роботу провести по всій Україні, — зауважив співробітник Інституту національної пам’яті Ярослав Файзулін.

Робота істориків та науковців на регіональному рівні допоможе віднайти місця пам'яті Української революції, що стане базою для створення різноманітних інформаційних продуктів: документальних чи художніх фільмів, альбомів, каталогів, путівників, енциклопедій, монографій.

– Наше завдання – не тільки позбавитися радянських міфів та стереотипів, але і створити український національнийо наратив. Сподіваюся, що нам вдасться знайти місця пам'яті в кожній області, і вони зможуть бути оформлені в музеї, пам'ятники та будуть представлені публічно, — відзначив Голова Інституту Володимир В'ятрович.

До слова, з метою активізації дослідницької, популяризаторської та меморіальної роботи в регіонах для відновлення і збереження національної пам’яті про події Української революції 1917-1921 років Український інститут національної пам’яті започаткував створення інтерактивної карти «Місця пам’яті Української революції 1917-1921 років». Співробітники Інституту створили мапу, яка містить дані, що стосуються місць пам'яті Української революції 1917-1921 років у столиці України ‒ Києві, до якої внесено близько 300 відповідних локацій.

 

Український інститут національної пам'яті