back

На Чернігівщині відбувся черговий етап відбору кандидатів до Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації»

05-07-2012 | 17:13

5 липня в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбувся черговий етап відбору кандидатів до Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації». У заході взяли участь заступник голови - керівник апарату Чернігівської обласної державної адміністрації, кандидат наук з державного управління, доцент, голова експертної комісії Микола Стрілець, члени експертної комісії та кандидати до Президентського кадрового резерву.

Незважаючи на високі вимоги до кандидатів на теренах Чернігівської області 35 осіб виявили бажання взяти участь у Проекті.

Звертаючись до присутніх з вітальним словом, голова експертної комісії Микола Стрілець зазначив, що питання кадрової забезпеченості органів виконавчої влади та місцевого самоврядування не втрачає з часом своєї актуальності і гостроти.

«Видаючи Указ, Президент України ще раз актуалізував цю тему, підкреслив важливість цього питання, унормував процедуру відбору людей для працевлаштування на вищих адміністративних посадах як центрального, так і регіонального рівня. Власне сьогодні, ми проводимо перший етап цієї роботи пов'язаний з відповідним оцінюванням державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування - всіх тих людей, які маючи амбіції, і, підтвердивши свій рівень професійних знань і навичок, можуть бути зараховані до Президентського кадрового резерву» - наголосив він.

«Для нас важливим сьогодні є те, що є молоді люди, є їх бажання і готовність працювати над реалізацією програм соціально-економічного розвитку, якістю надання адміністративних послуг тощо», - відзначив заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації.

«Значна кількість бажаючих взяти участь в цьому проекті, зокрема з районів області, є свідченням того, що на Чернігівщині успішно впроваджується Президентські програми реформ, ми маємо якісні кадри, професіоналів, які мислять як лідери, а не просто виконують свої обов’язки або розпорядження керівництва. Це ініціативні, цілеспрямовані і прагматичні фахівці», - додав Микола Стрілець та побажав кандидатам успіхів у всіх починаннях.

Довідково. Президентський кадровий резерв „Нова еліта нації” був започаткований Президентом України В. Януковичем в рамках реалізації Стратегії державної кадрової політики на 2012-2020 роки з метою підтримки професійної кар’єри найбільш обдарованих громадян України, залучення їх до впровадження реформ у сферах державного управління.

Формування резерву буде здійснюватись поетапно, шляхом зарахування протягом п'яти років до 100 осіб щороку. Встановлено граничну чисельність Президентського кадрового резерву - 500 осіб. Строк перебування особи у резерві становить п'ять років. Добір кандидатів до Президентського кадрового резерву здійснюється на конкурсній основі.

Оцінювання учасників, які презентуватимуть свої власні проекти чи ідеї у відповідній пріоритетній сфері державного управління буде проводиться у чотири етапи із застосуванням 100-бальної шкали: тестування на предмет володіння загальними та спеціальними знаннями, необхідними вміннями та навичками (40 %); анкетування з визначення морально-психологічних і ділових якостей (10 %); тестування з іноземної мови (10 %); інтерв’ю з метою оцінювання тез публічного виступу, а також рівня мотивації щодо зарахування до Президентського кадрового резерву (40 %).

Рейтинг учасника конкурсу визначається відповідно до суми отриманих балів. Нацдержслужба України оприлюднить до 1 вересня список осіб, рекомендованих до Президентського кадрового резерву, та подасть пакети документів цих осіб до Комісії з питань Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації».

Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації