back

Наталія Романова: Обов’язок керівника — забезпечити своєчасну виплату зарплати

22-05-2018 | 16:46

На Чернігівщині боргів із виплати заробітної плати не мають підприємства 14 районів області: Бахмацького, Борзнянського, Варвинського, Городнянського, Ічнянського, Коропського, Куликівського, Ніжинського, Новгород-Сіверського, Носівського, Прилуцького, Сновського, Срібнянського і Талалаївського. На початок травня найбільші суми боргів із заробітної плати (майже 89%) накопичені на підприємствах міст Чернігова та Ніжина, відповідно 12,2 мільйона гривень та 3,3 мільйона.

Про це зазначив директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Олег Русін під час засідання Комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, яке провела сьогодні заступник голови ОДА Наталія Романова.

Основні причини існування заборгованості із заробітної плати — невисока платоспроможність підприємств, труднощі з реалізації виготовленої продукції, нестача обігових коштів. Негативно впливає на процес ліквідації боргів тимчасове призупинення виробничої діяльності або зменшення обсягів робіт.

— Звичайно, в деяких випадках є об’єктивні причини, які вважаємо тимчасовими та вживаємо оперативних заходів. Звертаємося і за допомогою до центральних органів влади, зокрема, у квітні облдержадміністрація ініціювала звернення до Мінагрополітики, державних концернів «Укрторф» та «Укроборонпром». Сподіваємось на позитивне реагування, — наголосила заступник голови ОДА.

Серед економічно активних підприємств найбільшими боржниками є ПАТ «Готель Градецький» та ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів». Втім, як переконують керівники даних підприємств, вони чітко дотримуються графіків погашення боргів.

З’явилася заборгованість і перед працівниками бюджетної сфери. На початок травня загалом не виплачено більше 157 тисяч гривень.

Варто зазначити, що немає боргів із заробітної плати у медичній галузі (крім поточних).

— Кожен власник має бути відповідальним господарем і не створювати умов для проведення інспекційних відвідувань. Забезпечити своєчасну виплату зарплати є обов’язком керівника, а не його правом, — підсумувала Наталія Романова і наголосила на важливості не тільки розробки графіків погашення заборгованості, а й обов’язковому їх дотриманні.

 

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації