back

Володимир Хоменко провів зустріч з Президією Громадської ради при облдержадміністрації

05-07-2012 | 13:18

Спілкування голови обласної державної адміністрації Володимира Хоменка з представниками інститутів громадянського суспільства у форматі діалогу вже стало традиційним. Як відзначив під час сьогоднішньої зустрічі керівник області, такий формат дискусії допомагає спільно планувати певні заходи, які у перспективі зможуть зробити діяльність Громадської ради при облдержадміністрації ще більш ефективною.

«У цьогорічному посланні до Верховної Ради України Президент України Віктор Янукович зазначив: «Одним із основних напрямів політики нової української влади на сьогодні є розвиток і залучення громадянського суспільства до процесу вироблення та реалізації державного курсу, адже успіх реформ неможливий без громадської консолідації та широкої суспільної підтримки».

Тож наша сьогоднішня зустріч відбувається в продовження тієї роботи місцевих органів виконавчої влади та інститутів громадянського суспільства області, яка триває вже півтора роки», - зазначив Володимир Хоменко.

Він підкреслив, що за цей час поряд з обговоренням на засіданнях – без перебільшення – доленосних для області питань, Громадська рада виступила співавтором багатьох корисних для Чернігівської громади ініціатив. Це, зокрема, рекомендації відповідного комітету Громадської ради щодо реформування сфери житлово-комунальних послуг у м. Чернігові; пропозиції до концепції реформи галузі охорони здоров’я. Вже в цьому році – ґрунтовне дослідження якості вищої освіти у ВНЗ області; ініціювання внесення конкретних змін до Податкового кодексу, що стосуються податку на землю для суб’єктів господарювання; напрацювання робочої групи з питань проведення громадської експертизи проекту організації лісопарку «Ялівщина» та інші.

Голова облдержадміністрації поінформував присутніх, що обласна влада чітко дотримується законодавства щодо доступу до публічної інформації. Працює система обліку та підготовки відповідей на всі запити, що надходять до облдержадміністрації. Так, за першу половину 2012 року надійшло 51 запит на інформацію. Усі вони опрацьовані, 48 з них задоволено.

Одночасно йде робота над практичними заходами щодо підтримки громадського сектору. Наприкінці 2011 року прийнято обласну цільову Програму підтримки розвитку інститутів громадянського суспільства на 2012–2015 роки «Чернігівська громада» – і це була одна з перших програм в Україні такого формату. Даний документ містить цілий ряд корисних ініціатив, таких як фінансування проектів громадських організацій з обласного бюджету; підтримка діяльності Громадської ради; створення Ресурсного центру, вивчення громадської думки та багато іншого.

«Всі наші спільні кроки щодо підтримки громадських організацій – це практична реалізація реформаторського напрямку діяльності Президента України та Кабінету Міністрів України зі сприяння розвитку громадянського суспільства.

Даний напрям отримав новий поштовх до розвитку з прийняттям у березні цього року документу загальнонаціонального значення – Президент України підписав Указ «Про Стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні та першочергові заходи щодо її реалізації».

Указ чітко визначає завдання органів виконавчої влади в регіонах, які мають сприяти впливу громадськості на прийняття суспільно важливих рішень, забезпечувати умови для широкого представництва інтересів громадян в органах влади та місцевого самоврядування», - наголосив Володимир Хоменко.

На виконання Стратегії державної політики щодо сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні та у відповідності до обласної цільової програми «Чернігівська громада» у червні цього року підписано розпорядження голови облдержадміністрації «Про проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими організаціями, на виконання (реалізацію) яких надається фінансова підтримка з обласного бюджету». Розроблено положення про Ресурсний центр для інститутів громадянського суспільства. Після внесення відповідних змін до бюджету за підсумками 9 місяців 2012 року планується розпочати реалізацію цих двох проектів.

На офіційному сайті облдержадміністрації постійно вдосконалюється рубрика «Консультації з громадськістю».

У даний час процедуру громадського обговорення проходить проект розпорядження «Про організацію виконання завдань Стратегії державної політики сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства в Україні та першочергові заходи щодо її реалізації».

Цей документ покликаний удосконалити і конкретизувати окремі напрями співпраці органів влади та громадськості в області, на яких ще є певні недоліки.

Насамперед, планується суттєво покращити систему консультацій з громадськістю на усіх рівнях місцевих органів влади регіону. Також є необхідність у професійному навчанні державних службовців з метою удосконалення механізмів та підвищення якості проведення консультацій з громадськістю – таке навчання заплановане на вересень цього року.

Потребують усунення наявні недоліки у роботі структурних підрозділів облдержадміністрації: ще не всі управління включили до складу колегій та інших дорадчих органів представників Громадської ради; трапляються випадки формального розгляду звернень громадськості керівниками деяких служб.

Схожі проблеми у районах та містах області. Після зустрічі у грудні 2011 року з головами Громадських рад при райдержадміністраціях керівники районів отримали доручення особисто брати участь у засіданнях рад, забезпечити інформаційний супровід їх діяльності, а також зорієнтувати всіх працівників місцевих адміністрацій на ефективну співпрацю з інститутами громадянського суспільства.

«Сьогодні можна говорити і про певні результати нашої спільної роботи. За підсумками соціально-економічного розвитку у першому кварталі 2012 року Чернігівщина зайняла 9 місце серед областей у загальноукраїнському рейтингу.

Це, в першу чергу, досягнення всієї громади – місцевих органів влади, депутатського корпусу, установ та організацій, підприємців, громадських об’єднань.

Президент України, Кабінет Міністрів України і влада у регіонах чітко розуміють – будь-яке реформаторське починання приречене на невдачу, якщо його не підтримує широке коло громадськості. І як показує практика, значно розширюються можливості для успішного втілення рішень, які пройшли процедуру громадського обговорення та увібрали експертні рекомендації інститутів громадянського суспільства», - наголосив керівник області.

Основні напрямки роботи Громадської ради при облдержадміністрації у I півріччі 2012 року озвучила її голова Світлана Пасталиця.

Вона, зокрема, зазначила, що Громадська рада дієва та ініціативна, а багато піднятих на її засіданнях питань (зокрема, доступності та якості навчання, реформування медичної галузі, розвитку підприємницької діяльності тощо) мають своє продовження та подальше вирішення.

На засіданні також розглянуто питання щодо обласних заходів на виконання Указу Президента України №212/2012 від 29 березня 2012 року «Про Стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні та першочергові заходи щодо її реалізації».

Усі вони викладені у проекті розпорядження голови облдержадміністрації, який знаходиться на обговоренні і буде підписаний найближчим часом.

Під час зустрічі з Володимиром Хоменко члени Президії Громадської ради обговорили ряд проблемних питань життєдіяльності області та висловили свої думки стосовно можливих шляхів їх вирішення.

За результатами обговорення буде підготовлено відповідне доручення голови облдержадміністрації.

На завершення керівник області підкреслив, що обласна державна адміністрація і надалі приділятиме першочергову увагу питанням ефективної комунікації з громадськістю, адже лише спільна робота органів виконавчої влади та інститутів громадянського суспільства в області дозволить ефективно діяти у напрямку пошуку потрібних для розвитку регіону рішень.

Прес-служба облдержадміністрації