back

На Чернігівщині видано «теплих кредитів» більш ніж на 7 мільйонів гривень

21-05-2018 | 12:24

Днями голова Держенергоефективності Сергій Савчук окреслив найбільш актуальні та вигідні для місцевих громад проекти з енергоефективності та відновлюваної енергетики. Вкотре він закликав підтримувати населення у питаннях енергозбереження, надаючи співфінансування «теплих кредитів»:

Подвійна допомога в утепленні осель як з державного, так і з місцевих бюджетів стимулює широке впровадження енергоефективних заходів та розвиток бізнесу в цій сфері. На сьогодні у тісній співпраці з Держенергоефективності лише за 5 місяців поточного року запроваджено 136 таких місцевих програм, на реалізацію яких виділено 125 мільйонів гривень.

З моменту відновлення фінансування Державної програми стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів, тобто з кінця квітня, на Чернігівщині видано 282 кредити на загальну суму більше 7 мільйонів гривень. З них на матеріали – 274 кредити на суму 7,4 мільйона гривень, котельне обладнання – 12 в розмірі 200 тисяч гривень. Один кредит на 120 тисяч гривень отримало ОСББ. 19 кредитних договорів на даний час знаходяться на розгляді.

Нагадаємо, що в березні постановою Кабміну внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження. Тож на сесії облради, яка має відбутися цього тижня, розглядатимуть відповідні зміни до Програми стимулювання до запровадження енергоефективних заходів населення, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів Чернігівської області на 2018-2020 роки.

 

За матеріалами Державного агентства
з енергоефективності та енергозбереження України
та Департаменту житлово-комунального господарства
та паливно-енергетичного комплексу України