back

Як Чернігівщині залучити інвестиції: предметна розмова представників влади та бізнесу

16-05-2018 | 16:18

Головна економічна подія – ІІІ Форум інвестицій та експорту Чернігівщини – зібрала сьогодні близько 200 учасників. Серед них – представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, дорадчих органів із просування експорту та залучення інвестицій, представники дипломатичних установ, міжнародних фінансових інституцій, вітчизняні та закордонні експерти, бізнес-спільнота.

Участь у Форумі взяли заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук, президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Білорусь в України Ігор Сокол, голова Гомельського облвиконкому Володимир Дворник, а також делегації з Литви, Китаю та Польщі.

Головна тема спілкування – налагодження діалогу між владою та бізнесом для залучення інвестицій в економіку та аграрний сектор Чернігівської області, просування торгівлі та експорту, встановлення ділових контактів.

Одним із результатів попереднього форуму стало підписання меморандуму з ТОВ «Добродія Фудз», завдяки чому підприємство інвестувало близько 260 мільйонів гривень у будівництво в селищі Михайло-Коцюбинське Чернігівського району заводу з виробництва пластівців із зернових культур і продуктів на їхній основі. До речі, сьогодні ж відбулося його урочисте відкриття.

Тож організатори Форуму – Чернігівська облдержадміністрація в партнерстві з регіональною Торгово-промисловою палатою та Агенцією Регіонального Розвитку області – сподіваються, що цьогорічне зібрання стане предметною розмовою, яка сприятиме реалізації конкретних інвестиційних проектів на Чернігівщині найближчими роками.

Голова ОДА Валерій Куліч акцентував на стартових позиціях і перевагах географічного розташування області, її ресурсному, кадровому, науковому, інноваційному потенціалі, транспортній логістиці та туристичній привабливості.

Основною складовою успішного розвитку регіону ми вбачаємо поєднання ресурсів із ефективністю їх використання. Цьому, зокрема, сприяє впровадження на місцевому рівні децентралізаційних реформ, – зазначив Валерій Куліч.

Очільник області назвав основні індикатори, які чітко демонструють позитивні зрушення в економіці та аграрному секторі. Так, Чернігівщина має 1 місце в Україні за темпом приросту прямих іноземних інвестицій – плюс 342,6 мільйона доларів США за два останні роки, другу позицію за зростанням експорту (+44,4% за 2017 рік), 3 місце за темпами процесів з децентралізації. До слова, об’єднані територіальні громади вже покривають більше половини території області. Доходний ресурс бюджетів ОТГ, що мали прямі міжбюджетні відносини з держбюджетом, перевищив 1 мільярд гривень.

До того ж, капітальні інвестиції у сферу АПК дозволили Чернігівщині посісти 4 місце в Україні по поголів’ю великої рогатої худоби та 6 місце за динамікою виробництва сільгосппродукції. Минулого року зібрано рекордний врожай зернових культур – більше 4 мільйонів тонн.

Ми позиціонуємо себе як регіон, що поєднує промисловий хай-тек і розвинутий аграрний сектор. Адже кожне шосте підприємство із більше ніж 250-ти – інноваційно-активне. А в сільське господарство спрямовується майже половина всіх капіталовкладень, – зазначив Валерій Куліч і додав, що обласна влада надзвичайно зацікавлена у співпраці з бізнесом, у тому числі з іноземних країн.

На сьогоднішній день в області вже працює 156 підприємств з іноземними інвестиціями із 39 країн світу. Загальний обсяг акціонерного капіталу наближається до півмільярда доларів США. Серед найбільш успішних минулорічних інвестиційних проектів варто виділити ТОВ «ТАН» – ІІІ черга з виробництва апаратів для дистиляції, фільтрації та очищення олії, ТОВ «ПЕТ Технолоджіс Україна» – комплекс по виробництву обладнання для виробництва ПЕТ тари, ТОВ «Рижський хліб» – сучасний хлібзавод з виробництва хліба за латвійською рецептурою, ПАТ «Слов’янські шпалери» – дільниця з поглибленої переробки деревини.

Ми готові боротися за наших інвесторів, тому працюємо над покращенням умов для бізнесу, розвитку малого та середнього підприємництва, готові максимально спрощувати процедури отримання адміністративних послуг, – зауважив Валерій Куліч.

Він висловив чітку позицію керівництва області: зацікавити інвесторів не стільки отримувати від Чернігівщини сировину, а вкладати кошти у місцеві підприємства з виготовлення готової продукції.

Також голова ОДА акцентував на позитивних тенденціях зростання експорту – наразі зовнішній товарообіг відбувається із 130 країнами-партнерами. Минулого року вперше вдалося досягнути позитивного сальдо експорту у розмірі 180,2 мільйона доларів США. На переконання Валерія Куліча, цьому сприяє імплементація на місцевому рівні Угоди Україна – ЄС. ЇЇ реальні результати – зростання в 1,8 разу експортних поставок до Європи (більш ніж 35% загального експорту).

Поділяють думку щодо інвестиційної привабливості Чернігівщини і заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук та президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков. Вони переконані, що область має вигідну логістику, професійний кадровий потенціал, гарні ресурсні можливості. Крім того, очевидною є зацікавленість влади у партнерстві з приватним бізнесом заради реалізації взаємовигідних спільних проектів, які покращують як економічну, так і соціальну складову розвитку регіону.

До присутніх також звернувся голова Гомельського облвиконкому Володимир Дворник, який завірив у перспективах взаємовигідної взаємодії двох сусідніх країн як у галузі економіки, так і гуманітарній сфері, науці та культурі.

На зацікавленості у спільних інвестпроектах, у тому числі із зарубіжними партнерами, наголосив і Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

Після загальної презентації області та виступів гостей Форуму відбулася робота двох тематичних панелей: «Перспективні напрямки та актуальні проекти для інвестування на Чернігівщині» та «Експортна географія: виклики та можливості в співпраці з окремими країнами світу».

Усі виступаючі говорили про важливість інновацій у промисловості та сільському господарстві, необхідності створення сприятливих умов для того, щоб бізнес-партнери мали бажання вкладати капітал, у тому числі й іноземний, у Чернігівську область.

 

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації