back

У пожежонебезпечний період головне – координація дій всіх служб

04-05-2018 | 17:27

Заходи запобігання масовим пожежам та стан підготовки місць масового відпочинку на водних об’єктах обговорили учасники засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провів Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко сьогодні, 4 травня.

У засіданні, що проходило в режимі відеоконференції, взяли участь заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Сергій Сергієнко, керівники задіяних обласних підрозділів та служб.

– Ще 30 березня ми розробили конкретний план заходів, яким передбачено створення 8 регіональних центрів оперативного реагування, що працюватимуть по всій Україні. До них залучені 11 тисяч одиниць техніки та 22 тисячі особового складу. Також визначили найбільші зони ризику виникнення пожеж під час літнього періоду — це Чернігівська, Закарпатська, Харківська і Одеська області, – повідомив Геннадій Зубко.

Серед найбільш небезпечних зон – природні екосистеми: ліси, торфовища, сільгоспугіддя. Це стосується й полігонів твердих побутових відходів, стихійних сміттєзвалищ та військових полігонів.

У свою чергу, Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін зауважив, що аналіз поточної ситуації свідчить про формування негативної тенденції до збільшення кількості пожеж у природних екосистемах. У середньому кожної доби в країні фіксується 150 таких пожеж. Крім того, він звернув увагу на загоряння на полігонах твердих побутових відходів та стихійних сміттєзвалищах, яких з початку року зафіксовано вже 170 випадків.

– Оперативний план введений у дію. Тому ще раз наголошую на відповідальності керівників на місцях і особливо тих державних підприємств, які повинні в умовах підвищеного стану пожежонебезпеки посилити превентивні заходи. Необхідно забезпечити чітку координацію всіх служб, — підкреслив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.

Також Геннадій Зубко звернувся до органів місцевого самоврядування – провести першочергово інвентаризацію місць масового відпочинку біля води, засобів безпеки, координацію підрозділів Нацполіції і територіальних органів ДСНС, які займаються рятуванням людей.

– До початку сезону дуже небагато часу, тому органи місцевого самоврядування мають обладнати і збільшити місця масового відпочинку на водних об’єктах, вжити вичерпних заходів щодо запобігання загибелі на воді і до 1 липня розробити регіональні програми рятування людей на воді у 2018 році, — наголосив урядовець.

Віце-прем’єр-міністр зазначив, що ця робота має вестись системно. Діяльність ДСНС, Нацполіції і державних органів влади може бути допоміжною. Все інше – це питання громади: визначення зон відпочинку і їх облаштування, проведення рятувальних заходів, обмеження доступу до заборонених територій тощо.

На Чернігівщині місцевими органами виконавчої влади вживаються заходи щодо запобігання виникненню пожежам в екосистемах. Затверджено Комплексний план заходів обласних управлінь, організацій і підприємств, місцевих органів виконавчої влади щодо протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у весняно-літній період 2018 року .

У березні на території Сновського району проведено командно-штабне тренування органів управління та сил територіальної і функціональних підсистем. Видано доручення голови обласної державної адміністрації щодо попередження виникнення пожеж в природних екологічних системах Чернігівської області .

Фахівцями управління ДСНС України в області проведені перевірки лісогосподарських підприємств щодо їх готовності до пожежонебезпечного періоду.

Аби не допустити розповсюдження вогню з лісових масивів на розташовані поруч населені пункти, проводиться систематичне розчищення сухої трави, чагарників та поновлення мінералізованих смуг.

Для запобігання надзвичайних ситуацій у регіональному матеріальному резерві створено запас паливо-мастильних матеріалів обсягом 20 тонн, що можуть бути використані для пожежогасіння.

Людський фактор і кліматичні умови – це два головних фактори ризику виникнення пожеж. Тому рятувальники закликають громадян бути пильними, дотримуватися правил безпечної поведінки під час відпочинку як у лісових масивах, так і на водних об’єктах.

 

За матеріалами Міністерства регіонального розвитку,
будівництва та ЖКГ України, управління ДСНС України
в Чернігівській області, Департаменту з питань цивільного захисту
та оборонної роботи Чернігівської облдержадміністрації