back

Провідні фізіологи та фахівці ветеринарної медицини України зустрілися у Чернігові

03-05-2018 | 16:29

Актуальні проблеми фізіології тварин – тема Міжнародної науково-практичної конференції, яка розпочалася сьогодні, 3 травня. Координацію заходу здійснює Головне управління Держпродспоживслужби в області.

Поділитися власними напрацюваннями та обмінятися науково-практичним досвідом приїхали фахівці та науковці не тільки з усієї України, а також із сусідньої Білорусі.

До обговорення сучасної проблематики розвитку сільськогосподарської галузі, зокрема тваринництва, долучилися заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Сергій Сергієнко, начальник Головного управління Держпродспоживслужби в області Юрій Павлішен, директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Юрій Ткалич, представники ветеринарної служби області та інші.

– Чернігівщина є однією з найбільших за територією областей України. Основна складова економічного розвитку регіону – саме аграрний сектор. Більше тисячі підприємств працюють у цьому напрямку. Область має один з найкращих показників у вирощуванні зернових. Зокрема, в нашій області працює лідер з виробництва крохмалю та крохмалепродуктів ПБП «Вимал». Аграрії виходять на нові ринки: Європи, Африки, Азії, – зазначив Сергій Сергієнко.

Крім того, заступник голови ОДА зауважив:

– Сьогоднішній захід є дуже важливим для сільгоспвиробників. Адже це можливість обмінятися напрацюваннями та науковими ідеями. Ми маємо йти в ногу з часом, використовуючи новітні технології та наукові підходи.

На важливості фізіологічної науки в розвитку ветеринарної медицини та тваринництва наголосив Юрій Павлішен. Він також ознайомив присутніх з основними напрямками та принципами діяльності очолюваної ним служби.

Під час заходу науковці представили результати своїх досліджень і наукових робіт. Мова йшла про фізіологічні основи підвищення продуктивності корів, особливості впливу органічних і неорганічних речовин на розвиток тварин тощо. Серед розглянутих питань – системний підхід до застосування стовбурних клітин і продуктів клітинних технологій у ветеринарній медицині.

Конференція, присвячена 120-річчю Національного університету біоресурсів і природокористування України, продовжить свою роботу до суботи.

 

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації