back

Національний банк України ввів до обігу монети номіналом 1 та 2 гривні

02-05-2018 | 09:15

Ці монети з 27 квітня 2018 року використовуватимуться паралельно із монетами номіналом 1 гривня старого зразка й одно- та двогривенними банкнотами попередніх років виготовлення.

У НБУ наголошують, що від 27 квітня 2018 року обігові монети номіналами 1 та 2 гривні є дійсним платіжним засобом на території України та обов’язкові до приймання за їх номінальною вартістю без будь-яких обмежень за всіма видами платежів.

Водночас Національний банк припиняє друкувати банкноти номіналом 1 та 2 гривні.

Новими монетами українці зможуть розраховуватися одночасно з банкнотами відповідних номіналів необмежений період часу, доки монети поступово не замістять банкноти в обігу. Вилучатися з обігу банкноти номіналом 1 та 2 гривні не будуть.

Першу партію нових монет у кількості понад 7 мільйонів штук кожного номіналу розподілено між підрозділами НБУ для подальшого розподілу між банками України.

Загалом цього року буде відкарбовано близько 140 мільйонів монет номіналом 1 гривня та 145 мільйонів монет номіналом 2 гривні, які мають забезпечити потреби економіки в цих номіналах та поступову заміну відповідних зношених банкнот.

Передбачається також, що протягом 2019-2020 років відбудеться також заміна паперових банкнот номіналом 5 та 10 гривень на монети. Точну дату початку другого етапу обміну Нацбанк повідомить додатково.

 

 

За повідомленням прес-центру НБУ