back

У Чернігові представили результати рейтингу «Regional Doing Business-2017»

25-04-2018 | 10:30

Щорічне підвищення позиції України в міжнародному рейтингу Світового банку «Doing Business» є визнаним у всьому світі індикатором якості бізнес-середовища, відкритості влади до ринкових зрушень в економіці та маркером інвестиційної діяльності.

У 2017 році цей рейтинг також адаптовано для обласного рівня, аби визначити найбільш сприятливі регіони, зокрема, міста для ведення бізнесу в Україні. Надалі визначення та оголошення цього рейтингу — «Regional Doing Business» — планується проводити щорічно.

Про результати оцінки Чернігівщини говорили вчора, 24 квітня, виконавці проекту — експерти Офісу ефективного регулювання (BRDO), якому FORBIZ наразі надає технічну допомогу, та представники органів влади області та міста Чернігова. Серед учасників — перший заступник голови ОДА Юлія Свириденко, керівник пілотного проекту FORBIZ у Чернігівській області Богдана Александрова-Ефе.

Як зазначив заступник голови Офісу ефективного регулювання Денис Малюська, регіональний «Doing Business» 2017 року свідчить про те, що Чернігівщина має значний потенціал для покращення своєї позиції у рейтингу (наразі посідає 23 місце з 25).

Досліджували п’ять напрямків взаємодії підприємців з місцевими органами влади: сплату місцевих податків, створення підприємства, одержання дозволів на будівництво, оформлення земельної ділянки під об’єктом нерухомості та приєднання до електромережі.

Основними критеріями оцінювання стали «гроші» та «час», що витрачаються на проходження офіційних процедур, а також кількість «візитів» до органів державної/місцевої влади.

Відтак, першість у рейтингу зайняли Сумська область. Чернігівщина із 171 балу набрала 81.

— Переконана, що визначення найбільш інвестиційно привабливих для ведення бізнесу областей та міст сприятиме ефективній реалізації регіонального компоненту державних реформ та започаткуванню власних ініціатив в економічній та соціальній сферах. Втім, виникають питання щодо самої методики обчислення рейтингу. Також варто враховувати специфіку кожного регіону та обраних респондентів. Ми готові створювати більш комфортні умови для підприємців, але не всі нововведення можливі без законодавчих змін, — наголосила Юлія Свириденко.

У чернігівських фахівців виникли питання щодо питомої ваги досліджених показників, а також цільової аудиторії, тобто опитаних експертів та їх кількості.

Рекомендації ж експертів BRDO будуть враховані при розробці пілотної програми FORBIZ.

Нагадаємо, наразі Чернігівська область є учасниками пілоту, що реалізується FORBIZ в рамках ініціативи EU4BUSINESS (за фінансування ЄС) та має своєю метою формування сприятливого бізнес-середовища на регіональному рівні. Результати пілотної програми будуть представлені міністерствам економічного розвитку і торгівлі, регіонального розвитку та житлово-комунального господарства, а напрацьовані рекомендації поширять серед ОДА та міських рад України.

До речі, сьогодні, 25 квітня, у Чернігові для членів робочої групи з реалізації проекту «FORBIZ» проходить п’ятий навчальний модуль в рамках Програми з розробки та реалізації місцевих стратегічних документів, спрямованих на розвиток малого та середнього підприємництва.

 

 

Департамент інформаційної діяльності
 та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації