back

Колегія ОДА: зміни в адміністративно-територіальному устрої — не привід позбутися соціальних послуг

25-04-2018 | 09:56

На розширеному засіданні колегії облдержадміністрації, що відбулося вчора, 24 квітня, було обговорено стан надання соціальних послуг одиноким громадянам області в процесі створення об’єднаних територіальних громад.

Як зауважив голова облдержадміністрації Валерій Куліч, в умовах демократичної кризи, яку переживає Чернігівщина, питання соціального захисту є надзвичайно актуальними. Тому скорочувати спектр соціальних послуг населенню, посилаючись на адміністративно-територіальну реформу чи нестачу коштів, неприпустимо.

Про рівень соціального обслуговування в області поінформував учасників засідання директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Олег Русін.

Соціальні послуги в області, за словами Олега Русіна, отримують близько 32 тисяч людей, а потребують — понад 43 тисячі. При цьому трапляються випадки, коли в новостворених ОТГ не створюють чи скорочують посади соціальних працівників, тому люди похилого віку та особи з інвалідністю залишаються сам на сам зі своїми проблемами. Директор Департаменту соціального захисту вважає такі рішення місцевих рад неправильними, натомість пропонує забезпечення соціального супроводу за кількома моделями.

 

Ефективність цих моделей соціальної допомоги підтвердили керівники районів та ОТГ, де вони успішно застосовуються. Тож члени колегії були одностайними в думці, що кожна людина має право жити повноцінним життям і соціальний супровід у разі потреби повинен це право забезпечити.

Інший соціальний аспект — надання медичних послуг населенню в умовах реформування проаналізував начальник управління охорони здоров’я ОДА Петро Гармаш.

Про питання, що виникають при підписанні декларацій між пацієнтами та лікарями, в управлінні охорони здоров’я знають. Петро Гармаш запевнив, що кількість необхідного для цього обладнання зросте в області вже найближчими днями. Набагато важче розв’язати іншу проблему: Чернігівщині не вистачає більше тисячі лікарів різних спеціальностей, у тому числі — понад 200 сімейних лікарів.

Голова облдержадміністрації зазначив, що обласна влада шукає можливості для підготовки потрібних області фахівців. Зараз активно вивчаються умови й перспективи відкриття у Національному університеті «Чернігівський колегіум» медичного факультету вже з наступного навчального року. До роботи в ньому планують залучати викладачів Донецького медуніверситету, який базується зараз в Маріуполі.

Таким чином, висловив сподівання Валерій Куліч, лікарів в області побільшає і все населення отримуватиме якісні медичні послуги.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
.