back

Незабаром Тиждень імунізації. Що потрібно знати про вакцинацію

20-04-2018 | 16:15

23 квітня розпочинається Всеукраїнський тиждень імунізації, який цього року проводиться вже вдруге за ініціативи громадського об’єднання «Батьки за вакцинацію». Його мета — популяризація методу профілактичних щеплень проти дитячих інфекційних захворювань та спростування міфів навколо вакцинації.

Протягом Тижня імунізації в лікувально-профілактичних закладах області будуть проводитися лекції для батьків, тренінги для медичного персоналу, поширюватися інформаційні матеріали щодо необхідності та переваг своєчасного щеплення.

Існує чимало точок зору. Дехто вважає, що вакцинація шкодить здоров`ю дитини і без неї можна обійтися. Безперечно, відмови від щеплень були завжди. І не дивно, що на фоні активізації роботи з імунізації дітей проти кору та краснухи кількість таких відмов зросла.

Варто зазначити, що саме завдяки вакцинації наразі в Україні немає спалахів епідемії хвороб, проти яких здійснюються профілактичні щеплення. Дану ситуацію можна пояснити існуванням колективного імунітету. Тобто коли 95-97% населення країни мають щеплення проти тієї чи іншої хвороби. Якщо ж колективний імунітет менший за 95%, то рано чи пізно кількість хворих наблизиться до епідеміологічного порогу.

За словами заступника головного лікаря Чернігівської обласної дитячої лікарні Людмили Кривець, вакцинація — найефективніший спосіб захисту від інфекційних захворювань. Адже при введенні вакцини захисні сили організму реагують створенням імунітету: антитіла, що виробляються, стають природним захистом проти поширених інфекційних захворювань.

— Не помилюся, якщо скажу: людство живе завдяки імунітету проти хвороб, коментує Людмила Кривець. Відповідь на питання — вакцинуватися чи не вакцинуватися — очевидна. Пам’ятайте: епідемічний паротит (свинка) може призвести до безпліддя у хлопчиків, коклюш — до ураження нервової системи, гепатит Б — до цирозу печінки. Вкрай необхідні щеплення від туберкульозу, адже в Україні зараз зафіксована епідемія цього захворювання, яким раніше хворіли тільки ув'язнені і люди з неблагополучних сімей. А ось правець —  чи не найнебезпечніше захворювання взагалі, від якого ліків немає в жодній з країн. Щеплення принесуть тільки користь. Проте за умови, якщо лікар правильно оцінить стан здоров'я дитини та визначить імовірні ризики.

Наразі в області є достатня кількість профілактичних вакцин, графік їхнього введення дотриманий. Як зазначила Людмила Кривець, в Україну загалом та на Чернігівщину зокрема потрапляють високоякісні вакцини.

— Якщо і виникає якась тимчасова реакція на введення препарату, вона цілком природна, бо кожен організм може реагувати по-своєму. Тимчасове підвищення температури до субфебрильної та почервоніння в місті уколу аж ніяк не ставить під сумнів якість введеного препарату. Отже, зволікати з проведенням щеплення не варто. Ваша дитина буде вам за це вдячна,наголошує заступник головного лікаря обласної дитячої лікарні.

 

За інформацією прес-служби Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації