back

Підрозділи Служби ДСНС готові до будь-яких сезонних викликів

30-03-2018 | 18:30

На цьому наголосив Голова Держаної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін сьогодні під час засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Провів його у режимі відеоконференції Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

Серед учасників від Чернігівської області — перший заступник голови ОДА Юлія Свириденко, перший заступник начальника обласного Управління ДСНС в області полковник служби цивільного захисту Дмитро Бескостий, керівники задіяних обласних департаментів та управлінь.

Під час засідання комісія розглянула питання щодо безпечного пропуску льодоходу, повені та паводку, запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у літній період, а також питання готовності та результати технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту.

Особливу увагу Геннадій Зубко акцентував на протипожежних заходах:

— Згідно зі статистикою минулого року, кожна третя пожежа в Україні виникала в природних екосистемах, а це понад 27 тисяч пожеж на загальній площі більше 25 тисяч гектарів. Найбільш небезпечні ситуації з пожежами виникали у Дніпропетровській, Запорізькій та Київській областях, основні причини яких — навмисний підпал.

У свою чергу, Голова ДСНС зауважив, що 2017 рік характеризувався надзвичайно складною ситуацією з пожежами в лісових масивах та на відкритих ділянках місцевості.

— У пожежонебезпечний період підрозділи Служби ліквідовували до 400 пожеж за добу. В окремі дні, не повертаючись до пунктів дислокації, вони переїжджали з однієї пожежі на іншу. Авіація щотижнево на гасіння здійснювала до 90 вильотів. Завдяки належній взаємодії органів влади, постійному моніторингу обстановки ситуація залишається контрольованою, — зазначив Микола Чечоткін і додав, що спільно з Держлісагентством розроблено План протидії загрозам та реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з пожежами в природних екосистемах.

На Чернігівщині у 2017 році зафіксовано більше двох тисяч пожеж, 55% із яких — у житловому секторі громадян.

Читати також: Нехтування правилами безпеки – основна причина загибелі людей під час пожеж та на водоймах

Говорили про повінь, паводок та безпечний пропуск льодоходу. Наразі продовжується помірний ріст рівнів води з виходом її на заплави на середніх і великих рівнинних річках практично на всій території України. Цьогоріч до робіт з ліквідації підтоплень від ДСНС залучалося 250 одиниць техніки та понад 700 чоловік особового складу

Голова Служби звернув особливу увагу на одну із причин, яка опосередковано сприяє підтопленням, — надання місцевою владою дозволів на спорудження об’єктів в зонах постійного ризику підтоплення, що є порушенням норм забудови населених пунктів. Також він звернувся до голів райдержадміністрацій з проханням посприяти рятувальникам у питанні їх допуску до об'єктів, визначених дорученням Кабміну такими, що найближчим часом підлягають перевірці.

Читати також: Як область готується до весняного паводку

 

 

За інформацією Управління Державної служби України
з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області