back

Відбулася дванадцята сесія обласної ради

29-03-2018 | 09:00

Учора, 28 березня, відбулася чергова дванадцята сесія обласної ради сьомого скликання, на якій колегіально було розглянуто понад 100 питань.

До відкриття пленарного засідання його учасники хвилиною мовчання пом’янули колег, які нещодавно, в березні цього року, залишили цей світ: Миколу Івановича Стрільця і Петра Петровича Хомрача, які багато років самовіддано працювали на благо рідного краю, зокрема, у складі обласної ради попередніх скликань. Також пом’янули воїнів-земляків, загиблих на неоголошеній війні на сході країни.

Після цього голова обласної ради Ігор Вдовенко разом із очільником обласної державної адміністрації Валерієм Кулічем вручили матері й дружині молодшого сержанта Володимира Мальцева за проявлену мужність і високий відвагу, виявлені ним під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, орден «За мужність» Ш ступеня (посмертно).

Батькам майора Андрія Шанського, який проходив службу в Північному управлінні Національної гвардії України у Києві та героїчно загинув 5 вересня 2014 року в Донецькій області, передали медаль «ЧЕСТЬ. СЛАВА. ДЕРЖАВА».

Родичам загиблих воїнів-героїв весь зал аплодував стоячи, дякуючи за безмежну мужність, яку вони виявили, втративши найдорожчих людей.

А далі спікер обласної ради вручав нашим землякам уже мирні державні нагороди й почесні відзнаки. Розпорядженням Голови Верховної Ради України за заслуги перед українським народом у справі становлення правової держави, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм Грамот Верховної Ради України удостоїлися депутати обласної ради Ірина Грозенко і Ольга Чередник. Такою ж високою відзнакою нагороджені військовий комісар Сновського районного військового комісаріату Ігор Батюк і начальник управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура.

Відзнаки за видатні заслуги перед Сіверським краєм, які засвідчують високі звання «Почесний громадянин Чернігівської області», отримали також Дмитро Іванов, редактор газети «Гарт», і перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, якого одночасно, за визначну державну та громадську діяльність на благо України, удостоїли ще й диплома лауреата Міжнародної літературної премії «Сад божественних пісень» імені Григорія Сковороди за 2017 рік.

Також за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм і вагомий внесок у медичну галузь Чернігівщини Почесною грамотою обласної ради з врученням нагрудного знака до неї було нагороджено Миколу Дейкуна, головного лікаря комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер». Не забули депутати привітати і свого колегу Сергія Чубовського з днем народження.

А вже далі народні обранці взялися за сесійну роботу. Окремі із запропонованих питань виключили з порядку денного, інші включили до його складу. В їх числі й питання, порушене учасниками антитерористичної операції на сході країни про врегулювання монетизації пільг на проїзд транспортом учасників бойових дій. Звернення з їх вимогами, спричинене нещодавнім прийняттям урядової постанови «Про деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду всіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах», було найпершим в обговоренні.

Прийняття цього акта дає змогу органам місцевого самоврядування надавати пільги окремим категоріям громадян з оплати проїзду в готівковій формі. Це вимагає розробки регіональної програми пільгових перевезень, яка повинна бути подана на розгляд і затвердження чергової сесії обласної ради. Разом із тим, депутати проголосували про внесення до порядку денного сесії проекту рішення, запропонованого їхнім колегою Дмитром Блаушем, про Звернення депутатів Чернігівської обласної ради до Кабінету міністрів України про відміну вищезгаданої постанови.

А далі в порядку денному сесії був звіт голови обласної держадміністрації за 2017 рік, який був прийнятий до відома, адже з його змістом можна було ознайомитися заздалегідь у низці регіональних ЗМІ.

Ще одним із важливих для економіки області рішень було питання «Про внесення змін до Програми розвитку інвестиційної, зовнішньоекономічної та виставково-ярмаркової діяльності Чернігівської області на 2016 – 2020 роки «Чернігівщина – конкурентоспроможний регіон». Зокрема, завдяки запропонованим змінам передбачається досягти розширення тематики й збільшення кількості міжнародних та регіональних публічних заходів інвестиційного характеру, підвищення рівня промоції області, популяризації та подальшого просування і впровадження у виробництво перспективних науково-технічних розробок, представлення продукції місцевих товаровиробників на зовнішніх ринках, залучення підприємств і організацій області до участі в закордонних виставково-ярмаркових заходах, удосконалення процесу ліцензування зовнішньоекономічної діяльності суб'єктів господарювання області шляхом запровадження електронного врядування.

Як результат, очікується створення цілісної ефективної системи підвищення конкурентоспроможності регіону, яка стимулюватиме інвестиційну, інноваційну діяльність і відкриватиме нові перспективи для послідовного налагодження партнерських відносин, поглиблення співпраці з підприємствами-виробниками та представниками бізнесових кіл інших країн, формування позитивного міжрегіонального і міжнародного іміджу Чернігівської області.

До числа основоположних можна віднести і прийняття рішення «Про внесення змін до рішення обласної ради від 19 червня 2015 року «Про схвалення проекту перспективного плану формування територій громад Чернігівської області». Якщо конкретніше, то в 2017 році було внесено зміни до закону, які дають змогу здійснювати процедуру добровільного приєднання до об'єднаних територіальних громад. Однак, відповідно до ст.81 закону, добровільно приєднатися до об'єднаної територіальної громади, визнаної спроможною відповідно до ч. 4 ст. 9 даного законодавства, має право суміжна сільська, селищна територіальна громада, яка, відповідно до перспективного плану формування територій громад області, належить до цієї об'єднаної територіальної громади. Враховуючи, що склад більшості ОТГ відповідає фактичному, а значна кількість місцевих рад прийняли рішення про приєднання до функціонуючих ОТГ, для проведення процедури приєднання необхідно внести зміни до перспективного плану.

Враховуючи доручення Віце-прем'єр-міністра України-міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка, обласній виконавчій владі доведеться забезпечити розробку погодження та подання на затвердження Кабінету міністрів України перспективних планів формування спроможних територіальних громад у межах території всієї області. У зв'язку з цим облдержадміністрація пропонує викласти перспективний план у новій редакції, яка повністю охоплює територію області.

Ще одним позитивним документів було рішення «Про фінансову підтримку об'єднаних територіальних громад Чернігівської області». Воно зобов'язує звільнити дочірні підприємства комунального підприємства «Чернігівоблагроліс» Чернігівської обласної ради від сплати частини чистого прибутку до обласного бюджету на період 2018 – 2021 роки і щоквартально направляти 15% частини чистого прибутку як матеріальну допомогу до бюджетів ОТГ області пропорційно до їх кількості на територіях районів Чернігівської області за місцем провадження діяльності дочірніх агролісогосподарських підприємств.

Наступний позитивний момент – прийняття рішення «Про затвердження Програми фінансування у 2018 році робіт з будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонтів автомобільних доріг загального користування державного значення за рахунок перевиконання надходжень митних платежів на реалізацію експерименту з фінансового забезпечення по реалізації заходів із розвитку автомобільних доріг загального користування». Що це дасть області? Значне поліпшення шосейного автомобільного сполучення на теренах краю.

Окрім того, в позитиві народних обранців є і прийняття ними рішення «Про створення комунального підприємства «Надія» Чернігівської обласної ради.

Довідково. Враховуючи ініціативу громадської організації «Центр медико-соціальної і фізичної реабілітації інвалідів з вадами фізичного розвитку «Інтеграція», цим проектом рішення пропонується створити комунальне підприємство «Надія» з віднесенням його до відання Управління комунального майна обласної ради. Основними видами його діяльності буде столярне й теслярське виробництво, виготовлення дерев'яних різьблених рамок під фотографії та рам для художніх картин, а також різноманітних виробів із деревини, які застосовуються при оформленні житлових та офісних приміщень, виготовлення різноманітних художніх виробів з пап'є-маше, а також виробів із використанням техніки оздоблення декупаж, виробництво декоративних і плетених виробів із верби, очерету, бамбука, тощо. І такий крок, як було зазначено, надасть додаткові робочі місця, соціальну адаптацію і додатковий дохід інвалідам і їхнім наставникам, а ще буде наповнювати місцевий бюджет податковими надходженнями.

Загалом у ході засідання депутати розглянули більше сотні питань, прийняли необхідні рішень:

«Про Програму продуктивної зайнятості населення Чернігівської області на 2018 – 2020 роки»;

«Про обласну Програму залучення організацій громадянського суспільства до надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів у 2018 році».

«Про заснування Премії з відзначення переможців обласного конкурсу журналістських робіт із тематики реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади».

«Про затвердження Положення про подяку Чернігівської обласної ради» й інші.

У числі передостанніх питань порядку денного було розглянуто і проект рішення «Про закріплення на праві оперативного управління будівлі, що розташована за адресою: м. Чернігів, вул. Осипенко П., 2-а», що, як і вимагали мешканці цієї будівлі, не було прийняте.

Крім того, прийнято 12 звернень до вищих і територіальних органів державної влади. Й особливо - одне з найбільш хвилюючих сільське населення області «Про Звернення Чернігівської обласної ради до Прем'єр-міністра України Гройсмана В.Б. та в. о. генерального директора ПАТ «Укрпошта» Смілянського І.Ю. щодо неприпустимості скорочення відділень поштового зв'язку ПАТ «Укрпошта» в сільських населених пунктах Чернігівської області» тощо.

Також було внесено окремі зміни в понад десяток обласних галузевих програм, прийнято більше двадцяти рішень із питань користування надрами, землекористування та оренди майна комунальної власності, майже десяток рішень із кадрових питань, а також низку профільних галузевих рішень і депутатських запитів.

У роботі пленарного взяли участь народний депутат України Олександр Кодола, перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, заступник голови обласної ради Арсен Дідур, керівники структурних підрозділів обласної виконавчої влади й органів місцевого самоврядування Чернігівщини, голови районних рад та районних державних адміністрацій, представники громадських організацій, засобів масової інформації.

 

 

 

Прес-служба облдержадміністрації за повідомленням

 

Відділу інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю

виконавчого апарату Чернігівської обласної ради