back

Збережемо первоцвіти!

28-03-2018 | 14:58

Навесні починається масова несанкціонована торгівля рідкісними видами ранньоквітучих, ендемічних, реліктових та занесених до Червоної книги України рослин. Висока декоративність та ранній термін цвітіння підсніжника складчастого, білоцвіту весняного, цикламена Кузнєцова, шафрана Гейфеліва, шафрана кримського, шафрана весняного та інших призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі ареалу їх зростання. Масове збирання ранньоквітучих призводить до знищення популяцій їх окремих видів.

Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації нагадує, що збір, транспортування та торгівля першоцвітами заборонені і караються законом. Реалізовувати заборонено не тільки першоцвіти, зібрані в природі, а й вирощені в штучних умовах, оскільки збирання насіння, частин рослин занесених до Червоної книги України, здійснюється у виняткових випадках лише з науковою і селекційною метою.

Нагадуємо, що за незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 гривень з конфіскацією об’єктів рослинного світу. Дії щодо незаконного придбання та збуту об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 гривень з конфіскацією об’єктів рослинного світу. За один екземпляр незаконно добутої рослини занесеної до Червоної книги України передбачена відповідна компенсація за її знищення, наприклад: черемша (цибуля ведмежа) – 62 гривні; у залежності від виду: шафрани (крокуси), підсніжники від 49 до 62 гривень,  сон трава – від 37 до 62 гривень.

За порушення чи погіршення середовища перебування (зростання) рослин, види яких занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища, а також порушення умов утримання (вирощування) рослин цих видів у ботанічних садах, дендрологічних та зоологічних парках, інших спеціально створених штучних умовах, що призвело до їх загибелі та пошкодження, накладається штраф за статтею 90 КупАП на громадян від двадцяти до тридцяти (340 - 510 гривень) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб - від тридцяти до п’ятдесяти (510 - 850 гривень) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого.

Звертаємось до громадян з проханням відмовитись від збирання, купівлі та продажу рослин занесених до Червоної книги України.

За повідомленням Департаменту екології і природних ресурсів
Чернігівської облдержадміністрації