back

Минулоріч на Чернігівщині захворюваність на туберкульоз знизилася на 11 відсотків

27-03-2018 | 10:46

Про це повідомив начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації Петро Гармаш під час прес-брифінгу вчора, 26 березня. Більш ніж на чверть зменшилася захворюваність на туберкульоз серед неповнолітніх.

На понад 17 % знизилася смертність від цієї хвороби, кількість хворих з рецидивами зменшилася майже в 5 разів.

 

 

 

Щороку 24 березня відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом. У цей день світова спільнота звертає увагу населення планети на серйозну проблему сучасності, що становить загрозу здоров’ю людей в усьому світі. На Чернігівщині також відбулися інформаційні заходи, під час яких акцентувалася увага на проблематиці подолання цієї хвороби в області.

Основне завдання медиків у боротьбі з туберкульозом – своєчасне виявлення та діагностика недуги, в першу чергу, мікробіологічними методами. Так, упродовж 2017 року зазначеним методом на Чернігівщині обстежено 3041 особу з підозрою на туберкульоз, виявлено – 113 хворих, або 3,7 %.

Стаціонарними і пересувними флюорографами в минулому році обстежено близько півмільйона мешканців області (98 % від підлягаючих обстеженню). При цьому виявлено 247 хворих на туберкульоз (48,6 % від усіх нових випадків ТБ).

Загалом профілактичними обстеженнями охоплено більше половини дорослого населення Чернігівщини – найменше в Ніжинському районі (437 обстежених на 1000 осіб), найбільше в Куликівському (598 на 1000 осіб).

Один з ключових заходів контролю за туберкульозом – забезпечення ефективного лікування хворих як в стаціонарі, так і на амбулаторному етапі.

Як зазначив головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Микола Дейкун, на сьогодні на Чернігівщині проживає близько тисячі осіб, хворих на туберкульоз. Частина з них виліковується. Складнішою є ситуація з пацієнтами, у яких ця хвороба поєднується з ВІЛ-інфекцією.

Пряма мова Миколи Дейкуна:

Наразі в області функціонують 6 обласних спеціалізованих медичних закладів, які займаються лікуванням хворих на ВІЛ-інфекцію та туберкульоз і співпрацюють з цих питань. З липня всі ці заклади планують об’єднати в одну службу.

Пряма мова Миколи Дейкуна:

За словами Миколи Дейкуна, показник успішного лікування на стаціонарному етапі – 85 % для чутливого і 72 % для хіміорезистентного туберкульозу. Слабкою ланкою є контроль за прийомом ліків пацієнтами поза межами медичних закладів. Тому в області активно впроваджуються сучасні пацієнт–орієнтовані моделі амбулаторного лікування. Зокрема, медико-соціальний супровід хворих з чутливим (проліковано 85 осіб) і хіміорезистентним (проліковано 93 особи) туберкульозом, скайп-зв’язок (41 особа). Грошову компенсацію проїзду до ДОТ-кабінету отримали 25 хворих.

Пряма мова Петра Гармаша:

Окрім цього, триває активна підготовка фахівців сімейної медицини, які зможуть надавати кваліфіковану допомогу пацієнтам під час амбулаторного лікування.

 

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації