back

Інформаційний простір Чернігівщини: виклики та перспективи

23-03-2018 | 17:59

Ключові питання розвитку вітчизняного телерадіопростору та його захисту від російської інформаційної експансії обговорили сьогодні учасники засідання за круглим столом в облдержадміністрації.

Зустріч відбулася в рамках робочого візиту на Чернігівщину представників Національної ради з питань телебачення та радіомовлення України: голови Ради Юрія Артеменка та її членів Уляни Фещук, Сергія Костинського, Валентина Коваля та Ганни Чумаченко.

Як зазначила перший заступник голови облдержадміністрації Юлія Свириденко, питання доступу жителів Чернігівщини до якісного телевізійного сигналу є надзвичайно актуальним — жоден з регіональних чи національних мовників не забезпечує стовідсоткового покриття області телесигналом. Прийом аналогового ефірного телесигналу є проблемним у Ніжинському, Сновському районах, прикордонних частинах Ріпкинського, Городнянського, Семенівського, Новгород-Сіверського районів. Ситуація з цифровим мовленням ще гірша. Найбільші проблеми — з покриттям північної частини регіону; у центрі області — частин Борзнянського, Менського, Ніжинського, Куликівського районів, а також частини Коропського району, смт. Козелець та прилеглих територій.

Така обмежена присутність вітчизняної теле- та радіопродукції у прикордонних районах і активне мовлення там телеканалів Російської Федерації та Республіки Білорусь — одна з найбільших загроз інформаційній безпеці області.

Національній раді про це відомо, запевнив Юрій Артеменко, тому робиться все на сьогодні можливе, щоб забезпечити наявність якісного українського контенту на всій території держави.

У числі першочергових завдань — відмова від аналогового та перехід на цифрове мовлення.

 

 

За словами Юрія Артеменка, перехід до цифрового мовлення не відбувався безпроблемно у жодній з країн Європи. Тому відімкненню аналогового сигналу має передувати потужна інформаційно-роз’яснювальна кампанія, що спонукатиме населення до купівлі цифрових приймачів. На переконання керівника Нацради, до цієї кампанії мусять долучитися і місцеві органи влади. Їх завдання — потурбуватися про придбання відповідних пристроїв для соціально незахищених членів громади.

Щоб ретельніше вивчити соціальні ризики такого переходу та мінімізувати їх наслідки, в одній із областей держави (найімовірніше — Київській чи Кіровоградській) реалізовуватиметься пілотний проект. Масштабне ж відключення аналогового ТБ, зазначив Юрій Артеменко, варто було б поступово впроваджувати після найближчих виборів Президента та парламенту, щоб уникнути політизації процесу.

А от розвивати й удосконалювати технології слід вже сьогодні. Так, Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення пропонує свою ретрансляційну мережу, яка не лише може стати альтернативою сьогоднішньому монополісту — ТОВ «Зеонбуд», а й ліквідувати прогалини у покритті телевізійним та радіосигналом території області.

Для розв’язання проблемних питань інформаційної безпеки та розвитку телерадіопростору Чернігівської області за результатами засідання було створено робочу групу, до якої увійшли представники обласної ради та держадміністрації, Національної ради з питань телебачення та радіомовлення України, ЗМІ та громадськості.

По завершенню зустрічі за круглим столом члени Нацради відповіли на запитання журналістів. Стосувалися вони не лише технічних аспектів мовлення, а й змісту телевізійних та радіопрограм.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.