back

Уряд розпочав виплати підвищених пенсій військовим

22-03-2018 | 17:38

Завдяки урядовій ініціативі вже до кінця квітня перераховані пенсії отримають 536 тисяч пенсіонерів.

Пенсійний фонд в березні розпочав виплату перерахованих пенсій згідно з рішенням, ухваленим Урядом (постановою від 21 лютого 2018 року № 103). Силовим міністерствам і відомствам надіслано списки пенсіонерів для складання довідок про розміри грошового забезпечення.

Станом на 20 березня до органів Пенсійного фонду надійшло 89 тисяч таких довідок. За додатковими відомостями виплачено підвищені пенсії 15,3 тисячі пенсіонерів на загальну суму понад 62 мільйони гривень. В ці додаткові відомості включено різницю між розміром пенсії після перерахунку та «старим» розміром пенсії за січень-березень 2018 року. До кінця березня перераховані пенсії отримають ще щонайменше 20 тисяч військових пенсіонерів, решта — у квітні по мірі надходження від силових відомств довідок про грошове забезпечення.

Особи, яким виплату перерахованих пенсій буде проведено у березні, з квітня будуть отримувати свою пенсію у перерахованому розмірі в установлену дату. Особи, чиї пенсії буде перераховано у квітні, отримуватимуть такі перераховані пенсії з доплатою за січень-березень 2018 року за основними та додатковими відомостями. Необхідні для перерахунку пенсій кошти вже акумульовано в Пенсійному фонді.

Пенсії будуть підвищуватись поетапно. На першому етапі, починаючи з 1 січня 2018 року, пенсії для військовослужбовців підвищаться в середньому на 1500 гривень. З 1 січня 2019 року — в середньому зростуть ще на 750 гривень, з 1 січня 2020 року – ще на 750 гривень. Таким чином за два роки військові пенсії зростуть приблизно удвічі. Зараз середня пенсія військових — близько 2898 гривень.

При перерахунку пенсій також враховано вимоги Закону «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій осіб» в частині перерахунку пенсій колишнім працівникам МВС відповідно до Закону «Про Національну поліцію України». Пенсії їм буде перераховано з 1 січня 2016 року з розстрочкою виплати коштів за попередній період. Тобто з 1 січня 2018 року вони будуть отримувати нові пенсії, а сума за попередній період їм буде виплачуватись, починаючи з 1 січня 2019 року. Загалом пенсії будуть переглянуті для 12 силових відомств.

Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України:

Хто би що не говорив сьогодні, але ми зробили масштабний крок і суттєво підвищили пенсії мільйонам українців. Наступний крок – підвищення у 2019 році пенсій тим, хто має великий стаж роботи, але отримував мізерну зарплату. Особливо це стосується робітників, які працювали в колгоспах за трудодні, – тих, хто при Радянському Союзі працював за копійки. І я обіцяю – ми цю проблему теж вирішимо.

 

 

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю
Секретаріату Кабінету Міністрів України