back

Як захиститися від блискавок

22-03-2018 | 17:02

Гроза – масштабне атмосферне явище, при якому виникають електричні розряди – блискавки. Блискавка небезпечна для людей, оскільки її прямий удар частіше призводить до летального випадку, а також має місце руйнування та загоряння будівель і споруд, пошкодження особливо чуттєвого обладнання через дію імпульсного електромагнітного поля.

Щоб зберегти життя та здоров’я людей, потрібно заздалегідь потурбуватись про захист. Один з найбільш дієвих способів уникнути загрози від впливу природних явищ — блискавкозахист.

Пристрої блискавкозахисту будівель, споруд і зовнішніх установок об'єктів експлуатуються відповідно до Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів. Задачею експлуатації пристроїв блискавкозахисту об'єктів є підтримання їх у стані справності.

Для забезпечення надійності роботи пристроїв блискавкозахисту щорічно перед початком грозового сезону в енергогосподарствах провадиться перевірка і огляд всіх пристроїв блискавкозахисту на відповідність вимогам нормативних документів:

– стан розрядників і обмежувачів перенапруги всіх класів напруги;

– захист відкритих розподільчих пристроїв підстанцій від прямих влучень блискавок;

– захист від перенапруг трансформаторів, які не використовуються, ізольованих нейтралей, а також обмоток трансформаторів, які використовуються в схемах АВР;

– стан компенсації ємнісних струмів замикання на землю (наявність та достатність дугогасильних котушок, їх працездатність, робота автоматики);

– стан заземлення обладнання підстанцій;

– стан грозозахисних тросів.

Звичайно, внаслідок дії природних явищ мають місце аварійні відключення електричної енергії, тому для запобігання негативним наслідкам у березні поточного року інспекцією Держенергонагляду проводиться моніторинг готовності електричних мереж ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» до грозового періоду.

Окремо варто нагадати, що особам, відповідальним за енергогосподарство в закладах освіти, медицини і житлово-комунальному секторі, та керівникам деяких суб’єктів господарювання необхідно приділяти особливу увагу дотриманню законодавства у сфері електроенергетики, оскільки від надійності електропостачання залежить життя і здоров’я людей.

З приводу питань, які, можливо, виникатимуть у процесі діяльності, радимо споживачам та населенню звертатись до підрозділів інспекції Держенергонагляду у Чернігівській області:

м. Чернігів, вул. Текстильників,10, тел. (0462) 654-289

м. Прилуки, вул. Костянтинівська,110, тел. (04637) 7-13-46

м. Ніжин, вул. Незалежності, 42-а/4, тел. (04631) 5-25-24

м. Корюківка, вул. Вокзальна, 3/3, тел. (04657) 3-17-67

 

За матеріалами Держенергонагляду
у Чернігівській області