back

Трудова зайнятість населення — спільна мета органів влади, роботодавців та профспілок

22-03-2018 | 17:00

Восени минулого року представники органів влади, профспілок та роботодавців підписали Територіальну угоду про регулювання основних соціально-економічних принципів і трудових відносин на 2017-2020 роки. Про її виконання за підсумками 2017 року говорили сьогодні, 22 березня, учасники спільного засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради та обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення.

Як зазначив директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Олег Русін, регулювання соціально-економічних та виробничих відносин в області загалом відповідало загальнодержавним тенденціям. Однак, не всі зобов’язання соціальних партнерів виконані в повному обсязі, зокрема в частині погашення заборгованості з виплати заробітної плати. Хоча борги ліквідувати не вдалося, та поліпшення ситуації все ж таки є: загальна сума заборгованості із виплати зарплати зменшилася з початку 2017 року на 27,2% і на початок 2018-го становила близько 10 мільйонів гривень (на економічно активних підприємствах — 6 мільйонів). Стало менше і самих боржників — із 33 до 23.

Варто зазначити, що минулого року в області значно зросла заробітна плата: середній заробіток штатного працівника становив понад 5,6 тисячі гривень. При цьому, вищою за середньообласний рівень була заробітна плата у сільському, лісовому та рибному господарствах — 6436 гривень. Та все ж нижчою за середню по Україні — 7104 гривень.

Така тенденція спонукає жителів Чернігівщини шукати в роботу в інших регіонах, навіть закордоном, що створює дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили. Це негативно впливає на сучасний ринок праці, головними проблемами якого залишаються, в тому числі старіння працюючого населення, поширення тіньової зайнятості, низький рівень заробітних плат на вакансіях для кваліфікованих працівників.

За словами директора обласного центру зайнятості Лідії Падалки, з початку 2018 року на обліку в центрах зайнятості перебувало понад 16 тисяч громадян. Це на 20% менше, ніж за відповідний період минулого року. Кожний п’ятий з них був працевлаштований або охоплений заходами активної підтримки безробітних. Проте майже 40% клієнтів — це недостатньо конкурентноспроможні на ринку праці категорії населення: громадяни передпенсійного віку, жінки з малолітніми дітьми, молодь, яка шукає перше робоче місце, люди з інвалідністю, учасники АТО, внутрішньо переміщені особи.

Аби повернути громадян до активної зайнятості та допомогти працевлаштуватися, служба зайнятості впроваджує нові технології, зокрема профілювання та соціальний супровід за підходом «кейс-менеджменту».

Читати також: Служба зайнятості — на шляху модернізації

Серед розглянутих питань — стан забезпечення бюджетними асигнуваннями галузей освіти, медицини, культури та соціального захисту у 2018 році.

Присутні також схвалили проект Програми продуктивної зайнятості населення Чернігівської області на 2018-2020 роки. Її реалізація не потребуватиме додаткових фінансових витрат — будуть задіяні кошти виконавців окремих заходів у межах кошторисних призначень відповідного року.

Така Програма існує вже четвертий рік. У середньому щорічно з державного бюджету виділялися по мільйону гривень. Кошти компенсували місцеві управління соцзахисту навчальним закладам, які проводили професійне навчання учасників АТО. Всього за цим напрямом за 2015-2017 роки перепідготовлено 434 осіб даної категорії.

Насамкінець учасники засідання затвердити план роботи територіальної тристоронньої соціально-економічної ради на 2018-2020 роки.

 

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації