back

Питання забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків обговорили в облдержадміністрації

20-06-2012 | 17:40

20 червня заступник голови облдержадміністрації Віктор Геращенко провів засідання обласної комісії з питань забезпечення прав мешканців гуртожитків на житло. В засіданні взяли участь представники відповідних структурних підрозділів ОДА, представники прокуратури області, органів місцевого самоврядування, власники гуртожитків та їх мешканці.

Звертаючись до присутніх, Віктор Геращенко наголосив на актуальності і важливості вирішення проблемних питань громадян, які мешкають у гуртожитках області, що перебувають у власності господарських товариств, а також державній, комунальній та приватній власності.

Він зазначив, що з прийняттям Закону "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" громадяни України, які на законних підставах проживають у гуртожитках і які не мають власного житла, набули право приватизувати житлові та нежитлові приміщення в гуртожитках. Проте, законодавчі норми повною мірою не виконуються, про що свідчить значна кількість звернень і скарг мешканців гуртожитків про порушення їхніх житлових прав.

В режимі діалогу учасники наради обговорили стан забезпечення прав мешканців гуртожитків в Чернігівській області, зокрема, на прикладі гуртожитків Чернігова по вул. Малиновського, 36; вул. Гетьмана Полуботка, 120 (колишня Свердлова); вул. Шевченка, 246а; проспект Миру, 194; вул. Рокосовського, 6а, вул. Кільцева, 20.

Про стан приватизації мешканцями гуртожитків м. Чернігів їх житлових приміщень відповідно до Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» у гуртожитках, які було включено до статутних капіталів товариств, створених у процесі приватизації, та шляхи вирішення проблемних питань поінформував т.в.о.начальника головного управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації В’ячеслав Сальніков.

В свою чергу заступник голови Чернігівської міської ради Олександр Буцко ознайомив присутніх з заходами, які вживаються місцевими органами самоврядування для передачі гуртожитків у комунальну власність міста. Він також зупинився на недоліках чинного законодавства, що перешкоджають передачі мешканцям гуртожитків житло, та запропонував підготувати пропозиції щодо внесення змін до законодавства з метою якнайшвидшого розв'язання проблеми забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків.

Мали змогу висловитися і представники мешканців гуртожитків. За словами голови ГО «Громадська Спілка захисту конституційних прав мешканців гуртожитків та багатоквартирних будинків відомчого підпорядкування Чернігівської області» Ольги Примаченко, на сьогодні найбільш проблемними залишаються питання виселення мешканців гуртожитків без надання їм іншого житла; затягування органами місцевого самоврядування процесу приватизації мешканцями гуртожитків свого житла після прийняття рішення про приватизацію і відмова власників гуртожитків, які були включені до статутних капіталів товариств, створених у процесі приватизації, передавати їх до комунальної власності; запровадження орендної плати.

За результатами засідання, Віктор Геращенко дав доручення систематизувати пропозиції, які звучали в ході наради та закликав присутніх активізувати роботу в напрямку вирішення питання забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків в області. Зокрема, розробити Програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад, у тому числі й тих, що увійшли до статутних фондів підприємств та провести найближчим часом переговори з власниками гуртожитків, що були включені до статутних капіталів товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації).

Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації