back

Сергій Сергієнко: Наше завдання — попереджати надзвичайні ситуації

16-03-2018 | 16:34

Для забезпечення належного функціонування гідротехнічних споруд на водних об’єктах, у першу чергу, потрібно взяти їх на баланс та провести паспортизацію. Безхазяйність унеможливлює їх використання та ремонт, що в результаті може спричинити надзвичайну ситуацію. Особливо навесні, коли існує реальна загроза паводка.

Безхазяйною виявилася водопропускна споруда, розташована в урочищі «Тростянецька балка» у Срібнянському районі. Тут знаходиться руслова водойма площею понад сто гектарів. Поруч — дорога державного значення Н-07 Київ-Суми-Юнаківка. Аби не зруйнувати дорогу при значному підвищенні рівня води, яке прогнозують цьогоріч, можна відкрити шлюз до нижнього ставка і спустити воду. Втім, є загроза, що труби, які не ремонтувалися декілька десятків років, не витримають навантаження. Та й відкачку води не можна робити без проектної документації. Крім того, у нижнього ставка є власник, інтереси якого теж слід враховувати. Необхідно обстежити й сам ставок.

Раціональне вирішення ситуації обговорили сьогодні, 16 березня, під час засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням заступника голови ОДА Сергія Сергієнка. Він, зокрема, наголосив на проведенні робіт з виявлення небезпечних безхазяйних об’єктів по всій області, аби попередити виникнення надзвичайних ситуацій.

Учасники заходу вирішили: поки що недоцільно спускати воду, адже наразі водосховище заповнене наполовину. За попередніми даними, рівень талих вод буде таким, як у 2013 році. Тоді переливу води не було. Проте ситуацію варто контролювати, особливо щоденний рівень води. Управління ДСНС в області має бути готовим навіть до евакуації населення у разі прориву дамби.

Також необхідно якнайшвидше визначитися із балансоутримувачем, відтак і користувачем, гідротехнічної споруди та внести її до єдиного реєстру.

 

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації