back

Проект Укрпошти «Сільське відділення». Чи реалізують його на Чернігівщині?

15-03-2018 09:00

Рішення про здійснення пілотного проекту «Сільське відділення» у Чернігівській області генеральна дирекція ПАТ «Укрпошта» прийняла у грудні минулого року. Про це під час зустрічі за круглим столом в обласній раді поінформувала директор Чернігівської дирекції Укрпошти Олена Дорошенко.

За її словами, діяльність поштової мережі у сьогоднішньому її вигляді є збитковою і вкрай безперспективною. Понад 60% витрат підприємства — заробітна плата працівникам, і це за умов, що багато з них працює не на повну ставку. За таких обставин дирекція відчуває дефіцит кваліфікованих кадрів, не має можливості привести у належний стан приміщення поштових відділень, відремонтувати або придбати нові транспортні засоби. Все це, на думку керівництва Укрпошти, негативно впливає на якість надання послуг населенню і спонукає до реформування системи.

Олена Дорошенко представила присутнім на зустрічі керівникам органів державної влади та місцевого самоврядування проект «Сільське відділення», який у якості пілотного пропонує реалізувати на теренах Чернігівщини керівництво Укрпошти. Його суть у тому, що замість стаціонарних відділень у переважній більшості сіл області працюватиме пересувний пункт. До сіл з населенням менше 100 жителів він заїжджатиме один раз на тиждень, до 500 — двічі, до 1200 — тричі, більше 1200 жителів — чотири або й п’ять разів на тиждень залежно від потреби. Якщо ж кількість населення сягає або перевищує дві тисячі осіб, в селі (селищі) продовжує діяти стаціонарне поштове відділення.

Проектом передбачається, що за день бригада у складі трьох осіб — начальника, листоноші та водія-кур’єра — побуває у кількох населених пунктах і надасть всі потрібні поштові послуги. Для того розробляється 130 нових маршрутів руху поштового транспорту і вже одержано п’ять перших нових автомобілів. Автори проекту запевняють, що така схема має на меті не лише оптимізацію структури, а й поліпшення надання поштових послуг населенню.

Проте жоден із присутніх на зустрічі з цим переконанням не погодився.

Обласна державна адміністрація категорично заперечує проти реалізації проекту у представленому нам вигляді, — наголосила в.о. першого заступника голови облдержадміністрації Юлія Свириденко. На її думку, починати розробку проекту слід було з детального опрацювання перспективного плану розвитку області, з об’єднаних територіальних громад, з вивчення ситуації на місцях і урахування обласної специфіки. Адже Чернігівщина має одну з найбільших в Україні територій та одну з найнижчих — щільність населення.

Голови райдержадміністрацій, районних рад та ОТГ підтримали цю думку, додавши, що звістка про закриття поштових відділень глибоко обурила населення й викликала різку негативну реакцію.

Директор Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Ірина Кудрик зауважила, що чимало селян ототожнюють закриття стаціонарних поштових відділень зі створенням об’єднаних територіальних громад. Тож таке сприйняття накладає негативний відбиток і на ставлення до реформи з децентралізації.

Крім того, учасники засідання звернули увагу Олени Дорошенко на цілу низку ризиків, не врахованих при створенні пілотного проекту. У їх числі — погані дороги, відсутність інтернету на значній території, непридатність для такої форми роботи приміщень. Великі сумніви у присутніх викликало твердження, що за виділені кілька годин селяни встигнуть отримати пенсії, сплатити за комунальні або адміністративні послуги, можливо, придбати поштову продукцію або передплатити газету чи журнал.

До речі, з передплатою також можуть виникнути проблеми: чи ж захочуть люди отримувати видання за тиждень після його виходу? Секретар обласної організації Національної спілки журналістів України Ольга Чернякова наголосила, що у Спілці так само негативно оцінюють можливості проекту. Тим більше, що падіння тиражу для деяких видань може бути критичним і призвести до їх зникнення. А в умовах, коли якість телевізійного сигналу вкрай погана і газета є єдиним джерелом української інформації, це пряма загроза інформаційній безпеці держави.

Підсумовуючи розмову, заступник голови обласної ради Арсен Дідур зазначив, що, спираючись на суспільну думку та статтю 27 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» обласна рада направить відповідні звернення до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та керівництва Укрпошти про припинення здійснення в області проекту з реформування поштової мережі. Цей проект розроблений без урахування реальної соціально-економічної ситуації в області, викликає глибоке обурення у населення, тому не може бути реалізований у запропонованій формі.

Лист з аналогічною пропозицією облдержадміністрації на ім’я генерального директора ПАТ «Укрпошта» Ігоря Смілянського вже надіслано.

 

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.

Останні новини

Анонси







































 

 

 

 

Погода