back

Про інтеграцію в органічне виробництво — на регіональному форумі

26-02-2018 | 16:30

Як стати виробником органічної продукції — дізналися сьогодні в Чернігові учасники регіонального форуму «Органік Інвест».

У заході, що організувала облдержадміністрація, взяли участь виробники екологічної продукції, інші сільгоспвиробники, науковці, представники органів влади.

В.о. першого заступника голови ОДА Юлія Свириденко: «Чернігівська область намагається не відставати від загальнодержавних тенденцій. Так, за останні п’ять років удвічі збільшилася кількість земель під органічне виробництво. На Чернігівщині частка таких угідь складає 4%. Загалом же маємо 18 сертифікованих виробників органічної продукції (переважно у сфері рослинництва). Також в області діє Програма фінансової підтримки органічного виробництва на 2016-2021 роки».

Перше, що потрібно зробити, — отримати сертифікат. В Україні наразі працює один вітчизняний орган із сертифікації органічного виробництва, визнаний у Європі, — ТОВ «Органік Стандарт». Детально про саму процедуру розповів директор підприємства Сергій Галашевський.

Варто зазначити, що для ведення органічного землеробства сільськогосподарські землі повинні відповідати певним вимогам щодо рівня їх забруднення шкідливими речовинами. Сам перехід до виробництва органіки є досить тривалим процесом — більше двох років. Виданий сертифікат дійсний упродовж одного року. Його вартість — 12-100 тисяч гривень (залежно від розміру господарства, виду діяльності тощо). Крім того, за рік будуть проведені щонайменше дві перевірки, одна я яких — не анонсована.

 

Сергій Галашевський: «Органічна продукція — це добровільний вибір кожного виробника. Це не технологія, а філософія виробництва, світогляд та стиль життя. Всі, хто переходить на органіку, відмовляючись від інтенсивних технологій, мають чітко знати про можливі ризики. Зокрема, часткові втрати урожаю на перехідному періоді».

 

Учасники форуму обговорили також шляхи залучення додаткових інвестицій, інструменти підтримки малого та середнього бізнесу в агропромисловому комплексі. Ознайомилися з кращими практиками виробництва органічної продукції та застосування інноваційних і наукових підходів в органіці. Крім того, всі охочі могли скуштувати органічні харчові продукти, які представили виробники Чернігівщини.

 

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації