back

На Чернігівщині підписано першу угоду із здешевленого іпотечного кредитування в рамках програми доступного житла

14-06-2012 | 09:37

14 червня в облдержадміністрації за участю заступника голови облдержадміністрації Віктора Геращенка відбулося підписання першої угоди із здешевленого іпотечного кредитування в рамках програми доступного житла. У заході взяли участь представники управління капітального будівництва ОДА, Чернігівського обласного управління ВАТ АБ «Укргазбанк», Чернігівського регіонального управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», ПАТ "БК "Домобудівник" та родина Андрія Стьобана.

Відкриваючи цю урочисту подію, Віктор Геращенко зазначив, що з метою реалізації соціальних ініціатив Президента України в області проводиться робота по забезпеченню її мешканців доступним житлом. На здешевлення іпотечних кредитів на Чернігівську область з державного бюджету виділено 17,1 млн.грн. Розпорядником коштів нижчого рівня визначено управління капітального будівництва ОДА, а одержувачем бюджетних коштів - Чернігівське регіональне управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву».

Серед банківських установ, станом на 13.06.2012, вже виявили бажання брати участь у зазначеній програмі Чернігівське обласне управління ПАТ «ОЩАДБАНК», Чернігівське обласне управління ВАТ АБ «Укргазбанк».

На сьогодні є дозвіл Міжвідомчої комісії при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на 11 об'єктів житлового будівництва на добудову яких, або придбання житла в яких можуть спрямовуватися кошти.

Серед будівельних підприємств – учасників програми, проводиться акредитація у відповідних банках. На даний час в ВАТ АБ «Укргазбанк» така акредитація вже пройдена ПАТ "БК "Домобудівник" та ТОВ "Денар-Люкс".

До молодіжного фонду з питання умов участі в програмі доступного житла та здешевлення вартості іпотечних кредитів вже звернулось більше 150 чоловік, 123 з яких виявили бажання взяти участь та готують необхідні документи до банківських установ.

Віктор Геращенко запросив родину Андрія Стьобана підписати угоду з ВАТ АБ «Укргазбанком» на отримання здешевленого кредиту за програмою доступного житла.

Також було підписано угоду ще з одним учасником програми – будівельною організацією ПАТ "БК "Домобудівник".

«Сьогодні було покладено початок практичної реалізації програми забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, в результаті якої уже в поточному році жителі Чернігівщини зможуть придбати 513 квартир за здешевленими кредитами», - наголосив заступник голови облдержадміністрації на завершення заходу та побажав родині життєвих гараздів.

Управлінння у справах преси та інформації облдержадміністрації