back

Прем’єр-Міністр України Володимир Гройсман відзвітував за рік роботи

14-02-2018 | 18:08

Забезпечене Урядом подальше економічне зростання дозволило запустити масштабні реформи в країні і розпочати підвищення соціальних стандартів

Сьогодні, 14 лютого, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман презентував звіт роботи Уряду за 2017 рік і окреслив пріоритети діяльності на 2018 рік. Згідно з чинним законодавством Уряд має щорічно звітувати про свою діяльність. Протягом перших 45 днів року Кабінет Міністрів готує річний звіт і передає його на розгляд профільних комітетів Верховної Ради. За рішенням депутатів звіт може бути заслухано в сесійній залі або презентовано лише в парламентських комітетах, як це відбувалося минулого року.

 

Зростання економіки це: + 23% середня пенсія, + 19% — реальна зарплата

За 9 місяців 2017 року вітчизняний ВВП зріс на 2,3%, тоді як роком раніше за цей же період – 1,4%. Зростання економіки Уряд трансформує у підвищення рівня життя громадян. Минулого року завдяки урядовій ініціативі мінімальну зарплату піднято на 100%. У результаті реальна зарплата у 2017 році зросла на 19,1%, тоді як роком раніше – на 9%. Восени минулого року парламент підтримав запропонований Кабінетом Міністрів варіант пенсійної реформи, яка дозволила вже в жовтні перерахувати і підвищити пенсії для 9 мільйонів пенсіонерів. Розпочата пенсійна реформа дозволила збільшити середній розмір пенсії до 561,17 гривні до 2447,95 гривні. Наступного року пенсії знову будуть перераховані відповідно до зростання заробітної плати й інфляції. Пенсії також будуть переглянуті для селян, які нині отримують жебрацькі пенсії.

 

 

 

Ресурс на проведення реформ міг би бути більшим. Але Уряду доводиться витрачати значні кошти на обслуговування державного боргу — на ці цілі витрачається 130 мільярдів гривень. Для порівняння – на проведення перерахунку пенсій минулої осені було направлено менше 30 мільярдів гривень.

 

Незважаючи на проведення у 2015 році реструктуризації державного та гарантованого державою зовнішнього боргу, значний борговий тягар, що накопичений у попередні роки, продовжує створювати навантаження на державний бюджет. Зокрема, у період з 2007 по 2010 державний борг України зріс на $26,5 мільярдів, з 2010 по 2014 – ще на $19,5 мільярдів. Для порівняння, за три роки з 2014 до 2017 державний борг збільшився на $5,2 мільярда. Але якщо раніше запозичення просто проїдалися, залучення останніх років дозволили Уряду розпочати масштабні реформи, які будуть продовжені цього року. Ресурс для продовження реформ – у прискоренні росту економіки. Для цього Уряд, зокрема, готує її перехід на якісно новий рівень. Зокрема, в бюджеті-2018 передбачено 50 мільйонів гривень на фінансування Фонду розвитку інновацій.

 

Дерегуляція бізнесу це: + $2,3 мільярда іноземних інвестицій

Уряд розпочав масштабне реформування вітчизняного законодавство задля створення комфортних умов для ведення бізнесу в Україні. Загалом було скасовано понад 450 застарілих нормативних актів, що невиправдано обмежували підприємницьку діяльність і створювали можливості для корупції. Також було перекрито чи не найбільшу в країні корупційну схему: минулого року запроваджено автоматичне відшкодування ПДВ, що дозволило покінчити з багаторічними маніпуляціями навколо цього податку. Законодавча ініціатива уряду «Маски-шоу стоп» дозволила покласти край атакам на бізнес з боку силовиків. Продовженням цієї ініціативи стало реформування системи контролю. Створення комфортних умов для ведення бізнесу і ліквідація корупційних схем вже дає відчутні результати – за рік Україна залучила $2,3 мільярда іноземних інвестицій. Завдяки ефективній боротьбі з контрабандою минулого року митні надходження збільшилися на 70 мільярдів гривень.

Продовженням «осені реформ» має стати ухвалення 35 проектів ключових законів, які Уряд визначив як пріоритетні, для прискорення економічного зростання. Законопроекти, напрацьовані спільно з Президентом, парламентськими фракціями, діловими колами, допоможуть ефективніше боротися з корупцією, посилять захист бізнесу і сприятимуть зростанню інвестицій в Україну.

 

 

Розвиток інфраструктури: це 2177 кілометрів відремонтованих і збудованих доріг

Будівництво і ремонт доріг залишається пріоритетом роботи Уряду. Минулого року збудовано і відремонтовано 2177 кіломентрів доріг, що більше ніж вдвічі перевищує показник 2016 року. Наступного році на дороги з бюджету буде виділено рекордні 46,7 мільярда гривень, що дозволить суттєво покращити стан вітчизняних доріг.

 

 

Медична реформа: це майже 14 мільйонів рецептів, по яких відшкодовано вартість ліків

Минулого року ухвалено закон, який дає запуск медичній реформі. Але перші кроки цієї реформи були зроблені Урядом із запуском програми «Доступні ліки». За цією програмою громадяни мають можливість отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою. Програма почала працювати 1 квітня 2017 року та довела свою ефективність – за минулий рік відшкодовано 614,4 мільйона гривень — саме стільки зекономили українці на придбанні необхідних ліків. Цього року фінансування програми «Доступні ліки» збільшено. В бюджеті-2018 на цю програму передбачено 1 мільярд гривень, що на 300 мільйонів гривень більше, ніж у 2017 році.

 

 

Освітня реформа: це +50% зростання зарплат вчителів

Освітню реформу Уряд розпочав з підвищення зарплат вчителів. Минулого року вчительські зарплати зросли на 50%, цього року мають збільшитися ще на 25%. Загалом вчительські зарплати в середньому зростуть на 1500 гривень. Підвищені зарплати отримають понад 406 тисяч українських вчителів.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман пообіцяв до 2021 року ліквідувати черги в дитячі садки. Аби виконати це завдання, минулого року було збільшено будівництво дитсадків, завдяки чому з’явилося більше 25 тисяч додаткових  місць.

Минулого року розпочато реформу в системі виплат стипендій. Урезультаті розмір стипендій зріс на 18%.

 

 

Реформа децентралізації: це 790 регіональних проектів, які фінансує бюджет

Уряд підтримує розвиток незалежних громад. У результаті реформи децентралізації надходження місцевих бюджетів зросли минулого року на 31%. Крім того, громади отримують кошти на відбудову соціальних об'єктів, реконструкцію та ремонт вулиць, доріг, мостів, впровадження заходів з енергоефективності, створення ЦНАП, купівлю транспортних засобів. За підтримки державного бюджету розпочато 790 інвестиційних програм. У проекті бюджету на наступний рік обсяги державної підтримки об’єднаних територіальних громад збільшені до 12,9 мільярда гривень. Ці кошти дозволять реалізувати більше 2 тисячі нових інфраструктурних проектів.

 

 

Підтримка української культури це: 495,5 мільйона гривень на фінансування вітчизняного кіно

Розбудова держави неможлива без відродження національної культури. Тому Уряд вперше відмовився від фінансування культури за залишковим принципом. Видатки на культуру за останні два роки виростуть в 2,5 разу. Зокрема, видатки на підтримку вітчизняного кіно зростуть цього року більш ніж вдвічі – до 1 мільярда гривень.

 

Забезпечення безпеки і обороноздатності: це 25 тисячі нових зразків озброєння, що отримала армія

В умовах фактичної війни найперший з пріоритетів Уряду — безперечне забезпечення обороноздатності та безпеки держави. Уряд виконує вимогу щодо видатків на безпеку і оборону на ріні не менше 5% ВВП. Минулого року порівняно з 2016 роком вони зросли на 18% до 143,6 мільярда гривень. Ці кошти, зокрема, дозволили збільшити закупівлю і виробництво нового озброєння для армії. Минулого року Збройні Сили України отримали 25 тисяч нових зразків озброєння. В бюджеті-2018 на безпеку і оборону виділено 165,3 мільярда гривень, завдяки чому можна продовжити озброєння армії сучасною технікою, а також посилити соціальний захист військовослужбовців.

 

 

З презентацією Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо основних тез Звіту Уряду за 2017 рік можна ознайомитися за посиланням.

 

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю
Секретаріату Кабінету міністрів України