back

Питання виплати спеціальної бюджетної дотації фізичним особам за утримання ними молодняку ВРХ обговорили на нараді

12-06-2012 | 09:00

Виплати коштів за утримання молодняку великої рогатої худоби господарствам населення Чернігівщини розпочнуться найближчим часом. На сьогодні у регіоні триває процес ідентифікації худоби у господарствах населення та вже подані перші документи на виплату дотацій. Про це повідомив начальник Головного управління агропромислового розвитку ОДА Анатолій Максак під час наради, яка відбулася 11 червня.

В нараді взяв участь заступник голови облдержадміністрації Олександр Шанойло, начальник Головного управління ветеринарної медицини в Чернігівській області Віктор Кульбако, керівник Чернігівської філії ДП «Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин» Вікторія Крисько, начальники управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій та представники відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації.

За словами Анатолія Максака, 23 квітня 2012 року Кабінетом Міністрів України було прийнято рішення про запровадження виплати спеціальної бюджетної дотації фізичним особам за утримання ними молодняку великої рогатої худоби, який народився в їх господарствах, та його збереження до певного віку на момент подання відповідних документів.

Він, зокрема, зазначив, що залежно від віку худоби, суми дотації, на момент першої подачі документів, можуть становити від 250 до 750 гривень за одну тварину:

• 250 грн. - за одну голову молодняка ВРХ віком 3-5 міс.,

• 500 грн. - за одну голову молодняка ВРХ віком 6-8 міс.,

• 750 грн. - за одну голову молодняка ВРХ віком 9-11 міс (включно).

Планується, що задля розвитку вітчизняного тваринництва Уряд виділить 1 млрд. гривень приватним господарствам на утримання ВРХ.

Перелік документів для отримання бюджетної дотації максимально спрощений і включає: копію паспорта корови та молодняку ВРХ і ветеринарних карток до таких паспортів, копію паспорта особи, копію документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків та копію довідки про відкриття рахунка в банку.

Зазначені документи приймаються щоквартально до 1 числа наступного місяця та до 1 грудня 2012 року в порядку черговості їх надходження. Особа, яка виявила бажання отримати дану дотацію, повинна звернутися до сільської, селищної, міської ради з документами у відповідності до наведеного переліку.

Дотацію фізичні особи отримають через органи Казначейства на відкриті рахунки в банку (або на банківські пластикові картки), що забезпечить прозорий механізм її виплати.

Підсумовуючи нараду, Олександр Шанойло наголосив на важливості реалізації державної дотаційної Програми.

«Дотація на молодняк великої рогатої худоби – це дуже важливий інструмент розвитку стратегічної для нас галузі, який надасть можливість наростити поголів’я худоби, що, в свою чергу, сприятиме насиченню як внутрішнього, так і зовнішнього ринку продукцією тваринництва. Ми повинні докласти максимум зусиль для успішної реалізації цієї Програми в регіоні», - зазначив Олександр Шанойло, звертаючись до учасників наради.

За інформацією Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації