back

Відсьогодні Держгеокадастр розпочинає передачу сільськогосподарських земель до власності ОТГ

01-02-2018 | 11:56

Уряд схвалив розпорядження щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Відповідне рішення прийнято вчора, 31 січня, на засіданні Кабінету Міністрів України за ініціативи Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Як зазначив Прем’єр-міністр, оскільки парламентська дискусія з цього питання затягується, Уряд знайшов механізм, який у межах чинного законодавства дозволяє передати землі сільськогосподарського призначення у власність об’єднаних територіальних громад.

– Ми маємо ОТГ повноцінно передати землі для того, щоб вони повноцінно управляли цими землями. Я обіцяв, що землі будуть передані, і це рішення буде виконано. Із завтрашнього дня жоден геокадастр країни не має права приймати одноосібні рішення, – наголосив Володимир Гройсман.

Презентуючи механізм передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк зазначив, що алгоритм дій не складний і включає 4 етапи.

Зокрема, це – клопотання ОТГ до відповідного головного управління Держгеокадстру про передачу земель; інвентаризація земель у межах ОТГ; реєстрація земельних ділянок у кадастрі; передача земель у комунальну власність.

Щодо таймінгу, то процес розпочинається з 1 лютого і триватиме до кінця року. Першу передачу земель планується здійснити уже в березні цього року.

Для висвітлення стану передачі земель об’єднаним територіальним громадам створено спеціальний портал та для отримання оперативних консультацій з даного питання від фахівців Держгеокадастру запроваджено функціонування гарячої лінії (0 800 502 528).

Довідково: За даними Мінрегіону в Україні створено 665 об’єднаних територіальних громад, на території яких знаходиться орієнтовно 759 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення державної, власності, які потенційно можуть бути передані в комунальну власність. Прийняте Урядом рішення вдосконалить механізм управління у сфері земельних ресурсів, дозволить чітко і прозоро формувати дохідну долю місцевих бюджетів у частині плати за землю. У свою чергу, це стимулюватиме територіальні громади до добровільного об’єднання з метою формування спроможних органів місцевого самоврядування.

 

За матеріалами сайту Кабінету Міністрів України та Прес-служби Мінагрополітики