back

Із засідання сесії обласної ради

08-06-2012 | 15:27

8 червня відбулася дев’ята сесія обласної ради, на якій депутати прийняли низку важливих середньо- та довгострокових обласних програм.

Першим депутати розглянули та прийняли рішення «Про звіт про виконання обласного бюджету за І квартал 2012 року», заслухавши спочатку доповідь начальника головного фінансового управління облдержадміністрації Валерія Дудка. Він поінформував присутніх про основні показники виконання бюджету за І квартал поточного року. За його словами, доходи склали суму у розмірі 451744,9 тис. грн., у тому числі по доходах загального фонду обласного бюджету у сумі 432588,6 тис. грн.. та по доходах спеціального фонду обласного бюджету у сумі 19156,3 тис. гривень. Видатки бюджету склали суму у розмірі 438189,2 тис. грн., у тому числі по видатках загального фонду обласного бюджету у сумі 423810,7 тис. грн. та по видатках спеціального обласного бюджету у сумі 14378,5 тис. гривень. У депутатів до доповідача не виникло жодних питань, то ж Звіт було затверджено одноголосно.

Далі депутати прийняли рішення «Про Програму з охорони життя людей на водних об’єктах у Чернігівській області на 2012-2015 роки». Основною метою Програми є реалізація заходів державної політики щодо комплексного розв’язання проблеми охорони життя людей на водних об’єктах, створення та вдосконалення безпечних умов для користування водними об’єктами та відпочинку населення на воді, розвиток і удосконалення рятувальних сил на водних об’єктах, проведення роз’яснювально-пропагандистської роботи серед населення.

Депутати розглянули також питання «Про затвердження Обласної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 роки». Програма, яку депутати схвалили, розроблена на основі Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз» та інших законодавчих актів України» і розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року «Про схвалення Концепції Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюваності на туберкульоз на 2012-2016 роки». Реалізація заходів Програми дозволить покращити рівень надання спеціалізованої протитуберкульозної допомоги населенню області на всіх етапах її виконання.

Важливе значення для Чернігівщини матиме прийняття на сесії Обласної програми на 2013-2015 роки із забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа. В рамках реалізації Програми передбачається протягом 2013-2015 років забезпечити соціальним житлом 269 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, з них 53 особи – гуртожитками.

Своїм рішенням обласна рада внесла зміни до власного рішення від 25 березня 2011 року «Про затвердження Програми використання та охорони земель Чернігівської області на 2011-2020 роки». Ці зміни стосуються встановлення водоохоронних зон, прибережних смуг вздовж річок, навколо озер, водосховищ, інших водойм та фінансування відповідних робіт.

Народні обранці розглянули та затвердили зміни й до свого рішення від 25 березня 2011 року «Про Програму передачі нетелей багатодітним сім’ям, які проживають у сільській місцевості Чернігівської області на 2011-2015 роки». Прийняті зміни стосуються фінансового забезпечення Програми. Передбачається, що її фінансування буде здійснюватися за рахунок виділення субвенцій з обласного бюджету місцевим бюджетам для закупівлі нетелей у суб’єктів племінної справи в молочному скотарстві Чернігівської області. На думку розробника Програми – головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, такий механізм сприятиме більш ефективному використанню коштів обласного бюджету і значно скоротить у часі процедуру отримання нетелей багатодітними сім’ями.

Під час свого пленарного засідання депутати розглянули та прийняли рішення «Про погодження лімітів використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійсненні побічних лісових користувань на 2012 рік». Виконання цього рішення забезпечить додаткові надходження до місцевих бюджетів області, а також дасть можливість відповідним державним органам вести контроль за спеціальним використанням лісових ресурсів та легалізувати його, забезпечити сплату нормативних зборів.

Також на сесії було розглянуто ряд кадрових та майнових питань по комунальних підприємствах обласної ради, надано погодження на видобування надр та спеціальні геологічні вивчення, прийнято ряд інших рішень, у тому числі по депутатських запитах.

У роботі сесії взяв участь народний депутат України Сергій Андрос.

Відділ інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю
виконавчого апарату Чернігівської обласної ради