back

Реалізація програми «Доступні ліки» на Чернігівщині триває безперервно

23-01-2018 | 14:35

За інформацією прес-центру Міністерства охорони здоров’я України, лише дві області в Україні — Чернігівська та Полтавська як належить подбали про хворих на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу та бронхіальну астму — вчасно направили кошти до кінцевих розпорядників, якими зазвичай є заклади охорони здоров‘я.

Натомість з інших областей надходять повідомлення, що люди не можуть отримати препарати за програмою «Доступні ліки». Лікарі не видають рецепти, а аптеки – медикаменти, кажучи, що немає фінансування. Проблема ж полягає в тому, що у більшості регіонів дотепер не ухвалені обласні та місцеві бюджети, не розподілено кошти по районах.

Водночас у Міністерстві охорони здоров’я наголошують: фінансування з національного рівня було виділено вчасно та  в повному обсязі.

Верховна Рада 7 грудня ухвалила бюджет на 2018 рік, 3 січня Державна казначейська служба України перерахувала в кожну область заплановану на січень суму. В регіони надійшло 83,3 мільйона гривень з передбаченого на цей рік мільярда.

Річний обсяг цьогорічного фінансування програми «Доступні ліки» на Чернігівщині складає 26 мільйонів 631,2 тисячі гривень (у квітні – грудні попереднього року — 18,5 мільйона). З цієї суми, відповідно до помісячного плану, у січні по районах вже розподілено 2 мільйони 218,9 тисячі гривень. Тож пацієнти, які користуються даною урядовою програмою, мають змогу отримати медикаменти вчасно.

Нині Міністерство разом з Урядом працює над тим, щоб вже у лютому збільшити перелік ліків, які можна буде отримати за програмою безоплатно. Це відбудеться успішно за умови, що кожна область України налагодить роботу і кошти, нарешті, будуть перераховані до місцевих головних розпорядників.

 

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації