back

Понад 25 мільйонів гривень — на збереження довкілля в області

22-01-2018 | 17:17

Минулого року розпочався другий етап розрахованої на 2014 – 2020 роки Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області. Про природоохоронні заходи, здійснені в області протягом 2017 року, говорили сьогодні на брифінгу в облдержадміністрації в.о. директора Департаменту екології та природних ресурсів Василь Новак та начальник Управління капітального будівництва ОДА Богдан Нечепа.

У цілому на виконання пунктів Програми минулоріч було використано 25,2 мільйона гривень. При цьому понад 3,5 мільйона вдалося заощадити завдяки використанню системи електронних закупівель ProZorro.

 

За інформацією Василя Новака, Департамент екології та природних ресурсів на реалізацію Програми використав понад 16 мільйонів гривень. Найбільше — 3,29 мільйона гривень — витратили на покращення стану водних об’єктів області: річок Остер та Мена, водойм біля с. Редьківка Чернігівського та біля с. Дроздівка Куликівського району, а також — на тампонаж 60 недіючих артезіанських свердловин у шести районах області (3,21 мільйона гривень).

Майже по півтора мільйона пішло на реконструкцію біологічних ставків очисних споруд КП «Ніжинське управління водопровідно-каналізаційного господарства» та гідротехнічної споруди в урочищі «Вешки» Новоборовицької сільради Сновського району.

Крім того, в рамках Програми охорони навколишнього природного середовища було побудовано або реконструйовано кілька каналізаційних насосних станцій, ділянки каналізаційних та водопровідних мереж, облаштовано природні джерела та суспільні криниці, сміттєзвалища та майданчики для роздільного збору побутового сміття.

Значна увага приділялася й питанням підвищення рівня екологічної культури населення та рівня екологічних знань.

 

Як запевнив Василь Новак, виконання Програми триватиме й поточного року, при цьому Департамент екології та природних ресурсів і надалі дбатиме про раціональне та ефективне використання всіх наявних ресурсів та можливостей.

Ліквідація наслідків зсуву ґрунту та ерозійних явищ у м. Новгороді-Сіверському, реконструкція очисних споруд у Коропському, Прилуцькому, Чернігівському районах та Семенівці — роботи, що за Програмою охорони навколишнього природного середовища було виконано за сприяння Управління капітального будівництва. На відміну від реконструкції очисних споруд у смт Куликівці та м. Ічні, де, за словами Богдана Нечепи, для повного завершення не вистачило фінансування. В цілому ж Управлінню капітального будівництва для здійснення природоохоронних заходів на 17 об’єктах минулого року надійшло 9,2 мільйона гривень, 84,91% з них освоєно.

 

 
 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації