back

На Чернігівщині перевірятимуть газозаправки, які діють з порушенням вимог законодавства

19-01-2018 | 16:34

Про законність діяльності підприємств, що займаються роздрібною реалізацією скрапленого газу на території області, йшлося сьогодні, 19 січня, на засіданні робочої групи, створеної в Чернігівській облдержадміністрації для боротьби з нелегальними автомобільними газозаправками (АГЗП).

В обговоренні взяли участь директор Департаменту ЖКГ та ПЕК ОДА Володимир Кривенко, а також представники відповідних обласних контролюючих служб.

Як повідомив Володимир Кривенко, на сьогодні роздрібною реалізацією скрапленого газу на Чернігівщині займаються 157 АГЗП. За інформацією органів місцевої влади, 35 з них розташовані на земельних ділянках, переданих у приватну власність, 104 – на орендованих, інформація про інші наразі відсутня.

За даними Управління Держпраці в області, дозволи на провадження вищевказаної діяльності видано 103 заправкам. У Головному управлінні державної фіскальної служби обліковується 73 АГЗП.

Департаментом ЖКГ та ПЕК ОДА підготовлений перелік діючих на Чернігівщині автогазозаправних пунктів та інформація щодо їх діяльності, в тому числі про наявність дозволів відповідних служб.

За результатами розгляду поданих матеріалів робоча група вирішила передати їх до контролюючих органів для вивчення та підготовки пропозицій щодо проведення перевірок на тих підприємствах, де виявлені порушення.

Крім того, Головним управлінням державної фіскальної служби будуть направлені запити стосовно АГЗП, зареєстрованих на територіях інших областей, аби з’ясувати, чи належно їх власники сплачують податки.

Окрім законності користування земельними ділянками, виконання вимог законодавства з оподаткування, наявності дозволів Управління Держпраці, перевірятимуться також дозвільні документи Управління ДСНС України в області, Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в області та інші.

Кожна служба має детально вивчити законність діяльності субєктів господарювання, що займаються торгівлею скрапленим газом на території Чернігівщини. Ті, що діють з порушенням вимог законодавства та створюють загрозу для людей і оточуючого середовища, будуть закриті, – наголосив директор Департаменту ЖКГ та ПЕК, підсумовуючи результати обговорення.

Як повідомлялося раніше, активізувати роботу щодо припинення незаконної діяльності з роздрібної реалізації скрапленого газу центральним та місцевим органам влади минулоріч доручив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

 

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації