back

Про досягнення сільгоспвиробників Чернігівщини

18-01-2018 | 17:29

– Уперше в історії області аграрії Чернігівщини зібрали рекордний урожай зернових – понад 4 мільйони тонн, або на 280 тисяч тонн більше, ніж у 2016 році, – про це повідомив голова Чернігівської облдержадміністрації Валерій Куліч під час спілкування з представниками ЗМІ та громадськості про підсумки роботи і досягнення Чернігівщини у минулому році.

За показниками валового збору та врожайності зернових культур область посіла 4 місце в Україні. Рівень урожайності перевищив 58 центнерів з гектара.

Індекс виробництва валової продукції сільського господарства за 2017 рік становив майже 105 %. Так, всіма категоріями господарств минулоріч вироблено валової продукції сільського господарства в постійних цінах 2010 року на суму біля 11 мільярдів гривень.

Серед інших досягнень агросектору – збільшення обсягів виробленого молока до 237 тисяч тонн, що майже на 10 тисяч тонн більше, ніж у 2016 році. У першу чергу, за рахунок покращання продуктивності дійної череди. Зокрема, середній удій на одну корову збільшився на 590 кілограмів і склав близько 5,7 тонн.

В області постійно модернізується тваринницька галузь. Так, за 8 останніх років на Чернігівщині збудовано та реконструйовано 40 комплексів і ферм з виробництва молока (на загальне поголів’я понад 12 тисяч). З них у 2017 році – 5.

Крім того, розвивається інфраструктура зерносушильного господарства – минулоріч введено в експлуатацію 6 зернових сушарок загальною потужністю 5,4 тисяч тонн за добу, з яких 4 працюють на альтернативному паливі.

На сільгосппідприємствах області триває оновлення машинно-тракторного парку. Так, у 2017 році агровиробниками області придбано більше тисячі одиниць сільськогосподарської техніки та обладнання на загальну суму понад мільярд гривень, або на 448 мільйонів гривень більше у порівнянні з попереднім роком.

Забезпечується соціальний захист майнових і земельних інтересів мешканців села. Проведена робота серед орендарів дала змогу підняти рівень оплати за оренду земельних паїв на один відсотковий пункт до 7,2% від нормативної грошової оцінки землі. За гектар орендодавці одержали в середньому близько 1,6 тисячі гривень. Порівняно з 2016 роком виплати за пай зросли на 645 гривень.

Серед інших напрямків діяльності аграрної галузі – організація системи сільськогосподарського дорадництва, розвиток сільськогосподарської обслуговуючої кооперації, фінансова підтримка агротоваровиробників у рамках регіональних та державних цільових програм.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації