back

На всеукраїнському селекторі — про оперативне подолання наслідків негоди

19-12-2017 | 16:20

Лише злагоджені дії місцевої влади та рятувальних служб дозволять оперативно подолати наслідки негодирозблокувати автодороги та відновити енергопостачання. Про це зазначив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час екстреної селекторної наради з питань ситуації на українських дорогах. Глава Уряду спілкувався з очільниками областей зі студії у Вінниці, де перебуває сьогодні, 19 грудня, з робочою поїздкою.

Як відомо, через надмірні опади 18-19 грудня в центральних та західних областях України за добу випала понаднормова кількість снігу, утворилися великі затори на дорогах, без світла зашилися 170 населених пунктів.

Я розумію, що були опади і тому утворилися затори. Але в них стоять люди. Тож необхідно терміново вжити всіх заходів із подолання такої ситуації. До кінця дня повинно бути відновлено й електропостачання, — наголосив Володимир Гройсман.

Глава Уряду підкреслив, що володіє даними по надзвичайним ситуаціям у регіонах, де випало найбільше снігу. Тож його вимога — оперативно отримувати інформацію від місцевих керівників про те, що зроблено для подолання наслідків негоди. Зокрема, під час селектору про стан справ доповіли очільників шести областей.

Голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч повідомив, що автошляхами області повністю забезпечено рух автотранспорту. Поки що є проблема з постачанням електрики в 16 населених пунктах. Проте ця ситуація вирішиться найближчим часом.

Крім того, очільник Чернігівщини акцентував увагу на зношеності парку прибиральної техніки — в повній мірі технічно справні лише 30-40% машин. Це не дозволяє в екстрених ситуаціях оперативно долати наслідки негоди.

Володимир Гройсман визнав надзвичайно слушним таке зауваження. Він пообіцяв, що наступного року Кабінет Міністрів виділить кошти на програму оновлення парку техніки для утримання доріг.

Прем’єр-міністр наголосив на особистій відповідальності голів ОДА за стан справ на автодорогах, налагодження чіткої співпраці з управліннями надзвичайних ситуацій та поліцією задля оперативного вирішення проблемних питань. Він дав доручення відновити в регіонах роботу оперативних штабів на зимовий період.

 

Довідково. Для виконання завдань щодо забезпечення безпечного руху автотранспорту в Чернігівській області в наявності 283 одиниці техніки.

Заготовлено 43,25 тисячі тонн піску (102%) та 8,88 тисячі тонн технічної солі (115 %).

На мережі автомобільних доріг Чернігівщини визначено 35 майданчиків для тимчасового відстою транспортних засобів у зимовий період (кількість машино-місць для вантажного транспорту — 299 одиниць, для легкового — 445).

Для забезпечення безаварійного руху транспорту 19 грудня на автодорогах області працювали 111 одиниць техніки ДП «Чернігівський облавтодор». Використано 1610 тонн протиожеледної суміші та 90 тонн солі.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації