back

ЗНО-2018: про що варто знати випускникам?

11-12-2017 | 17:10

Про особливості зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році говорили сьогодні під час тематичного прес-брифінгу в облдержадміністрації.

Тестування-2018 пройде з 22 травня (відкриває — математика) по 13 червня (завершує — хімія). Результати ж будуть відомі до 20 червня. Кожний учасник має право зареєструватися не більш як на чотири предмети, обравши їх із 11 (з наступного року у переліку не буде російської мови).

 

 

Як зазначила директор Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлана Сакаєва, на Чернігівщині ЗНО проходитимуть більше дев’яти тисяч учасників, а це на понад дві тисячі осіб більше минулорічного показника. Такі зміни пов’язані з тим, що ДПА у формі ЗНО з української мови складатимуть учні (слухачі, студенти) професійно-технічних навчальних закладів.

Читати також: Чернігівщина готується до ЗНО-2018

Випускникам старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів результати тестування з трьох предметів будуть зараховані як державна підсумкова атестація.

 

 

До яких ще змін треба бути готовому українському випускнику?

У 2018 році для проведення ЗНО з іноземних мов використовуватимуть тести двох рівнів складності — академічного (для тих, хто навчається за стандартною програмою) та профільного. Крім читання та письма, буде і частина «Розуміння мови на слух», тобто аудіювання. Наразі ж проводиться робота щодо забезпечення пунктів тестування необхідними технічними засобами, — повідомила Світлана Сакаєва.

Пряма мова Світлани Сакаєвої:

 

Правила складання ДПА для дев’ятикласників не зміняться. Проте, якщо учень хоче навчатися, наприклад, у технікумі чи коледжі, вступ до закладу проводиться тільки за результатами ЗНО. Відтак, особа повинна мати документ, що її посвідчує, — ID-картку (оформляється з 14 років).

Традиційно в березні 2018-го пройде пробне зовнішнє незалежне оцінювання. Вартість участі з одного предмета — 132 гривні.

Для осіб з інвалідністю, за умов пред’явлення медичного висновку, створять спеціальні умови для проходження ЗНО.

Про особливості вступної кампанії-2018 та її етапи детально розповів начальник підготовчого відділення Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка Віталій Барбаш.

 

 

Майбутній абітурієнт може подати до вишів сім заяв на державне замовлення з чотирьох спеціальностей. Документи слід надсилати тільки в електронному вигляді. Як виключення — пільгові категорії.

До речі, у 2018 році будуть дійсні сертифікати 2016 та 2017 років. Дещо зміниться прохідний бал для навчання на лікарських спеціальностях — 150.

Рейтинговий список вступників з рекомендацією до зарахування на державне замовлення оприлюднять 1 серпня (на інформаційних стендах, веб-сайті університету чи в особистому кабінеті). Оригінали документів необхідно подати до 6 серпня.

Пряма мова Віталія Барбаша:

 

Експерти радять як випускникам, так і їхнім батькам ретельно подумати над вибором предметів для ЗНО, попередньо ознайомившись із набором дисциплін для вступу на бажану спеціальність.

Також фахівці закликають бути уважними як до самого тестування, так і до вступної кампанії.

 

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації