back

Створення безбар’єрного середовища: мрії чи реальність?

08-12-2017 | 16:50

Як ліквідувати не тільки архітектурні бар’єри, а й соціальні, аби забезпечити універсальну доступність для маломобільних груп населення, говорили сьогодні в Чернігові під час форуму «Створення безбар’єрного середовища на Чернігівщині за міжнародними стандартами». Масштабний захід за участі представників влади та громадськості організувала ГО «Центр медико-соціальної і фізичної реабілітації інвалідів з вадами фізичного розвитку “Інтеграція”» за підтримки облдержадміністрації та облради.

Сам форум, як зазначають його організатори, — це можливість почути відповіді на питання, що хвилюють: доступність маломобільних груп населення до об’єктів житлового, громадського призначення та інженерно-транспортної інфраструктури, розвиток інклюзивної освіти, працевлаштування, фізкультурно-спортивна реабілітація тощо.

У цьому напрямку вже зроблено чимало. Однак, потрібно визнати, що за рік чи навіть десять, повністю переобладнати будівлі, або ж забезпечити стовідсоткове працевлаштування даної категорії неможливо. Адже роками осіб з інвалідністю взагалі «не існувало». Тепер їх можна побачити на вулиці, у транспорті, у школі. Поступово середовище таки стає безбар’єрним.

Нам є над чим працювати, є що змінювати. На 87% обладнані пандусами заклади соціальної сфери, медичні установи — понад 75%. У школах області забезпечений безперешкодний доступ до перших поверхів будівель. У Чернігівській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 30, де навчається 13 дітей з інвалідністю, працює спеціальний підйомник. Створюються у навчальних закладах області медіатеки. До речі, цьогоріч Чернігівщина долучилася до проекту Благодійного Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта — рівень свідомості нації», — зазначив заступник голови облдержадміністрації Сергій Сергієнко.

Читати також: Чернігівщина системно впроваджує інклюзивну освіту

В області створений Комітет забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, який і має дійсно стати координуючим органом. Відповідні комітети, як запевняє Сергій Сергієнко, невдовзі запрацюють у кожному районі.

Читати також: Як зробити Чернігівщину безбар’єрною для всіх жителів

Працювати над створенням безбар’єрного середовища варто не для звітності, а для реальної користі

Кожна зі сторін — представники громадських організацій та посадовці —  переконана: працювати слід у повній взаємодії. Відтак, потрібні не тільки державні та місцеві програми, а й контроль за їх виконанням. Активно долучатися до роботи в цьому напрямку мають і територіальні громади.

Наприкінці зібрання учасники форуму більшістю голосів прийняли відповідну резолюцію.

 

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації