back

Українська народна дипломатія — ділити і радість, і горе

30-11-2017 | 16:28

Днями матері загиблих учасників АТО з Чернігівщини — Надія Полегенько, Валентина Найдьон, Валентина Іщенко, Олена Бєлєванцева, Олена Запека — побували на місці, де обірвалося життя їх синів.

Враженнями та переживаннями учасники поїздки ділилися сьогодні під час брифінгу в облдержадміністрації.

Ініціатор відвідин Станиці Луганської — волонтерка, журналістка Тетяна Миргородська.

Пряма мова

 Ідею підтримала ГО «Єдина родина Чернігівщини».

Замисел побувати на землі, де пролилася кров наших дітей, був уже давно. Тішить, що підтримали нас і представники ОДА, і представники бізнесу, і просто всі, хто тільки про це дізнавався, — прокоментував голова зазначеної громадської організації Микола Шанський.

Уже традиційно на схід країни поїхали малюнки та поробки від маленьких жителів Чернігівщини.

Пряма мова

У рамках поїздки мами Героїв змогли не лише побувати на місцях боїв, а й поспілкувалися з місцевими жителями.

Думки та враження:

«…Нас приймали дуже гарно. Нас чекали. І саме це приємно…»

«…Там бережуть пам'ять про наших синів. Станиця Луганська — це Україна. І це відслідковується у всьому: скрізь наш прапор, борди з патріотичними написами, вишиванки, щирі посмішки».

«…На місці смерті свого сина залишила його портрет. Чесно кажучи, надії на те, що він там залишиться надовго, майже не було. Однак мене запевнили, що чекатиме мене до наступної зустрічі. І я повірила. Адже всі ті трагічні місця якось позначені».

«…У нас відразу попросили вибачення. Хоч ми всі розуміємо, що з присутніх ніхто не винен у тому, що сталося. Однак саме це вселяє надію на єдність країни, а значить те, за що загинули хлопці, таки здійсниться».

 

Відвідали гості з Чернігівщини і місця захоронень невідомих солдатів: місця покою славетних синів України.

Як символ миру та сили духу на алеї міста також висадили десять дубів. У музеї Чернігівщини та Луганщини з’являться  прапори зі словами вдячності та побажаннями від учасників поїздки. Є в членів ГО «Єдина родина Чернігівщини» плани щодо організації спільних заходів.

Важлива і водночас досить важка поїздка дала можливість трохи заспокоїти материнські серця та, нарешті, відпустити своїх Янголів охороняти уже небесний кордон.

Пряма мова настоятеля Катерининської церкви отця Романа Кіника

Фото з поїздки
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації