back

Голова облдержадміністрації провів засідання обласної Ради церков і релігійних організацій

31-05-2012 | 12:34

31 травня голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко провів засідання обласної Ради церков і релігійних організацій за участю керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, членів обласної Ради церков, представників громадських організацій.

Темою чергового засідання стали здобутки і проблеми соціально-благодійного служіння та духовно-милосердницької роботи релігійних організацій області. 

Відкриваючи засідання, Володимир Хоменко зазначив, що на сучасному етапі розвитку суспільства   піклування про життя і благополуччя людини постає як найголовніше завдання держави. Проголошені Президентом України Віктором Януковичем соціальні ініціативи – яскравий приклад нових підходів до засад державної соціальної політики, коли захист інтересів кожного громадянина, турбота про малозабезпечені верстви населення стає предметом щоденної уваги органів влади. 

Церква, за словами голови облдержадміністрації, в міру своєї компетенції і можливостей може ефективно підтримати зусилля державних органів влади у цьому напрямку. 

За останні роки в країні відбулися відчуті зміни у сфері релігійного життя: розширилися межі свободи віросповідання, значно змінилися характер та інтенсивність участі релігійних об’єднань у житті суспільства.

Керівник області з вдячністю відзначив, що сьогодні однією з характерних рис у діяльності релігійних організацій області є прагнення до активної участі в сфері соціального служіння та духовно-милосердницької роботи.

В області налагоджена певна взаємодія і співпраця органів державної влади та місцевого самоврядування з релігійними організаціями в напрямку мінімізації негативного впливу на населення пропаганди насилля і бездуховності. 

Володимир Хоменко висловив вдячність представникам релігійних громад, які активно долучаються до проведення заходів щодо захисту суспільної моралі. Впроваджуються релігійні програми з профілактики наркоманії, алкоголізму, дитячої безпритульності. Надається адресна допомога будинкам-інтернатам, медичним закладам. Зокрема, в літній період організовуються літні християнські дитячі табори. При храмах та молитовних будинках створюються недільні школи. 

«З повагою констатуємо, що у всі часи об’єктом особливої турботи Церкви були люди з так званої «групи ризику», зокрема, особи без визначеного місця проживання, засуджені. Релігійні організації, усвідомлюючи цінність життя кожної людини, проводять у взаємодії з установами виконання покарань морально-виховну роботу та надають певну гуманітарну допомогу засудженим. Особливо цінуємо роль церкви у тій допомозі, що надається ув’язненим матерям малолітніх дітей, які разом перебувають у зазначених закладах. Більшість з них самі виросли у дитячих будинках чи неблагополучних родинах, не мають родинного досвіду, знань та навичок догляду за дитиною. 

У цьому напрямку релігійні організації можуть зробити більше, ніж хтось інший – підтримуючи матір і дитину, збільшуючи її шанси на подальшу соціальну інтеграцію в суспільство та забезпечення дитини батьківською турботою», - зауважив Володимир Хоменко. 

Наболілою проблемою сьогодні залишається зростання алкоголізації та наркотизації населення. За статистикою, у стані наркотичного або алкогольного сп’яніння здійснюється більше 50% суїцидів, 60% крадіжок, грабежів, розбійних нападів, 70% вбивств, зґвалтувань.

Окрім кримінальної складової, в цій проблемі багато важать медичний та соціальний аспекти. З одного боку, як наслідок зростає кількість серцево-судинних та психічних захворювань, які дедалі більше вражають молоде покоління. 

З іншого боку, люди, страждаючи від бездуховності, більш схильні до порочних, асоціальних дій.

«Для того, щоб наше суспільство не страждало від дефіциту духовності, необхідно наповнювати його справжніми моральними, вічними цінностями добра і справедливості. Не можна переоцінити важливість для виховання підростаючого покоління здатність Церкви прищеплювати почуття любові до ближніх ще з дитинства. 

Проблема соціальної адаптації даної категорії населення – це один з викликів нашого часу, відповідь на який можемо дати злагодженою системною роботою держави і церкви. Успішне вирішення цієї проблеми стане запорукою зниження рівня злочинності серед молоді, криміналізації суспільства в цілому», - наголосив голова облдержадміністрації. 

Окремою проблемою постає страшна недуга XXI століття – ВІЛ/СНІД. В області функціонують обласна рада з протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом. Але слід зауважити, що епідемія ВІЛ/СНІДу є не тільки медичною, а насамперед, соціальною проблемою.

Тож пропагування здорового способу життя, відповідального ставлення до планування сім’ї, донесення до молоді духовних і моральних цінностей залишається суттєвою складовою роботи всіх релігійних об’єднань області.

Володимир Хоменко підкреслив: обласна державна адміністрація надає важливого значення ролі релігійних організацій у вирішенні зазначених проблем. Адже саме вони, володіючи потужними засобами формування духовного світу особистості, мають можливість корегувати певні мотиваційні критерії поведінки людини, позитивно впливати на її світоглядний стан. 

Про благодійництво на теренах нашої області, надання духовно-моральної та необхідної благодійно-милосердницької допомоги всім нужденним розповіли керуючий Чернігівською єпархією Української Православної Церкви архієпископ Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, керуючий Чернігівською єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, керівники інших релігійних організацій області.

Вони наголошували, що попри різні національності і віросповідання мета у них одна – нести людям мир, злагоду, порозуміння і суспільне єднання, допомагати всім, хто потребує уваги та розради. 

Також учасники засідання висловили сподівання, що що ця зустріч окреслить нові шляхи конструктивної та плідної співпраці органів державної влади та місцевого самоврядування з релігійним організаціями області у досягненні духовної і соціальної гармонії громадянського суспільства на Чернігівщині.

Наприкінці засідання його учасники прийняли звернення обласної Ради церков і релігійних організацій до віруючих усіх віросповідань, жителів Чернігівської області. 

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, керівники релігійних організацій області, члени Чернігівської обласної Ради Церков і релігійних організацій звертаємося до всіх віруючих та жителів області, щоб привернути увагу всіх небайдужих до проблем соціально незахищених верств населення,  хворих на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію/СНІД, алкоголізм, наркоманію, тютюнопаління, людей з обмеженими фізичними можливостями, багатодітних сімей, дітей-сиріт.

Закликаємо спрямувати спільні зусилля органів державної влади, релігійних та громадських організацій, всіх віруючих та жителів області на утвердження в суспільстві здорового способу життя, надання духовно-моральної та необхідної благодійно-милосердницької допомоги всім потребуючим та нужденним.

Сьогодні ситуація потребує активної просвітницько-роз’яснювальної роботи серед населення щодо згубності усього гріховного. Активніше нам усім треба показувати зразки високого, доброго, вічного. 

Усвідомлюючи наявність в суспільстві духовних та соціальних проблем, релігійні організації і надалі будуть спрямовувати свої зусилля на розвиток духовних засад медицини, соціальної та психологічної роботи з молоддю, духовно-моральне виховання людини на основі цінностей любові, милосердя до ближнього в поєднанні з опікуванням над хворими та їх близькими.

Будемо продовжувати пошуки шляхів та засобів спільного вирішення конкретних життєвих проблем з тим, щоб наш край був землею миру, злагоди, любові, високої духовності.

Прес-служба облдержадміністрації