back

Як зробити Чернігівщину безбар’єрною для всіх жителів

28-11-2017 | 16:32

Предметна розмова стосовно забезпечення в області безперешкодного доступу до об’єктів фізичного оточення для маломобільних груп населення відбулася сьогодні, 28 листопада, в обласній державній адміністрації. Нараду за участю представників органів влади та громадськості провів заступник голови ОДА Сергій Сергієнко.

Як представники громадських організацій, так і посадовці визнають: в області існує нагальна потреба у покращенні доступу людей з інвалідністю до закладів охорони здоров’я, освіти, соціальної сфери. Адже лише частина приміщень обладнані пандусами, які відповідають будівельним нормам і дійсно дозволяють людям з фізичними обмеженнями користуватися ними. Серйозна проблема із встановленням ліфтів у закладах культури та сфери послуг, підземних переходах. Створюють серйозні перепони для проїзду людей на інвалідних візках, а також значні незручності для людей похилого віку та мам з дитячими візочками і більшість дорожніх переходів та невідремонтованих тротуарів. Транспорт не пристосований до потреб цієї категорії людей. Зазвичай, під’їзди житлових будинків не обладнані елементарними засобами, які б дозволили людям з інвалідністю вести звичайне життя.

При цьому обидві сторони погоджуються: проблеми, на які увага не зверталась роками, швидко вирішити дуже складно. У тому числі, враховуючи, що більшість будівель абсолютно не пристосована для людей з фізичними вадами.

Усе ж останнім часом є позитивні зрушення. Як зазначив Сергій Сергієнко, пандусами заклади соціальної сфери вже обладнані на 87%, медичні установи — на 75,2% (хоча все ж залишаються питання до їх якості). Стовідсотково у школах області забезпечений безперешкодний доступ до перших поверхів будівель. Тролейбусний парк Чернігова поповнили 5 спеціально пристосованих тролейбусів.

Створена цього року Державна будівельна інспекція чітко контролює як надання дозволів на будівництво житла та соціальних об’єктів, так і прийом цих будівель в експлуатацію з обов’язковим врахуванням доступності до них маломобільних груп населення. Це стало можливим у зв’язку зі змінами в законодавстві, що регулює будівельну галузь.

Тож представники обласної влади і громадськості вирішили: необхідно у тісній взаємодії напрацювати конкретний план дій, який би дозволив поступово зробити населені пункти області більш доступними для всіх категорій людей.

Сергій Сергієнко наголосив: відповідне доручення обласної державної адміністрації найближчими днями отримають профільні структурні підрозділи ОДА, а також РДА та МВК, виконкоми об’єднаних територіальних громад. Одне із завдань – вже до кінця року напрацювати список житлових будівель, мешканці яких потребують додаткових умов у пересуванні. Щоб органи місцевої влади поступово вирішували це питання.

Обов’язково буде врахована думка людей, які мають фізичні вади. Так, зокрема, громадська організація «Центр медико-соціальної і фізичної реабілітації інвалідів з вадами фізичного розвитку «Інтеграція» вже напрацювала пакет зауважень з фотозвітами стосовно тих соціальних об’єктів та вуличних переходів, де вкрай необхідно виправити ситуацію. При цьому в більшості це не потребуватиме значних фінансових затрат.

До речі, в області створений комітет забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, який і має дійсно стати координуючим органом. Домовилися, що члени комітету спільно збиратимуться мінімум раз на квартал.

8 грудня ж у Чернігові за ініціативи ГО «Інтеграція» відбудеться регіональний Форум. Організатори впевнені — захід об’єднає однодумців з усіх районів області, аби предметно обговорити проблеми безбар’єрного доступу та напрацювати шляхи вирішення цього вкрай необхідного для громади Чернігівщини питання.

 

Читати також: Працювати над створенням безбар’єрного середовища варто не для звітності, а для реальної користі

 

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації