back

Працювати над створенням безбар’єрного середовища варто не для звітності, а для реальної користі

23-11-2017 16:36

На цьому наголошували учасники селекторної наради, що проводив Комітет забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури при Мінрегіоні.

В обговоренні взяли участь й в.о. першого заступника голови Чернігівської ОДА Юлія Свириденко, представники профільних установ та організації області.

Читати також: Проблеми людей з інвалідністю — у центрі уваги влади та громадськості

Ще у грудні минулого року Уряд прийняв План заходів на виконання рекомендацій Комітету ООН з прав осіб з інвалідністю. Зібрання аналізувало, на скільки якісно працюють над реалізацією завдань у регіонах.

На жаль, виокремити якийсь обласний центр, чи бодай містечко, як зразок у цьому напрямку поки не можна. Однак, результати роботи вже помітні.

Зокрема на Чернігівщині забезпечено безперешкодний доступ до 27 будівель (87% від потреби) управлінь соціального захисту населення. Зручно дістатися можна до першого поверху всіх загальноосвітніх навчальних закладів.

Пристосовують до потреб маломобільних груп населення й медичні установи області: тактильні таблички — обласний онкологічний диспансер, обласна стоматологічна поліклініка, поліклініка міської лікарні № 3 Чернігівської міської ради, пандусами забезпечені 75,2% будівель, 20,1% — оснащені кнопками виклику персоналу. Працюють над удосконаленням адмінбудівель у районах.

Втім, на переконання голови ГО «Інтеграція» Дмитра Соболєва, часто справа зроблена «не на совість». Як приклад називає чимало місць в Чернігові, що начебто облаштовані для маломобільних груп, але практично ними скористатися неможливо.

Активісти акцентують, що взірцем наслідування для районів має бути саме обласний центр.

Як зазначають фахівці, подекуди на реконструкцію йде більше часу та коштів, ніж на будівництво нових, відразу придатних для всіх користувачів, об’єктів.

Наразі нагальна потреба існує в розробці типових проектів, а також  перегляді державних будівельних норм.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

 

Останні новини

Анонси 

 

 

 

Погода