back

Шосту книгу науково-документального серіалу «Реабілітовані історією» презентовано в Чернігові

02-11-2017 | 15:22

Науково-документальний серіал «Реабілітовані історією» по своїй суті є унікальним виданням, якому немає аналогів. Так, зокрема, про нього говорять автори та науковці-історики. Робота по створенню серіалу триває з 2008 року. У попередні роки завдяки зусиллям співробітників Комунального закладу «Чернігівський обласний пошуковий науково-редакційний центр» світ вже побачили п’ять книг.

Сьогодні ж, в рамках реалізації обласного плану заходів у зв’язку з 80-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років, відбулась презентація шостої книги «Реабілітовані історією. Чернігівська область».

— Видання продовжує цикл історичних праць, метою яких є відновлення репутації жертв політичних репресій в Україні 1917 – 1991 років, які були необґрунтовано засуджені чи зазнали обмеження своїх громадянських прав та свобод з політичних, соціальних, класових, національних і релігійних мотивів, — розповіла директор Науково-редакційного центру Олена Потапенко.

Як зазначив старший науковий співробітник Інституту історії України Національної академії наук, відповідальний секретар Головної редакційної колегії науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією», кандидат історичних наук Роман Подкур, у шостій книзі увага науковців сконцентрована навколо проблематики репресій щодо найчисленнішої соціальної групи у складі української інтелігенції – педагогічних працівників Чернігівщини усіх рівнів.

Книга містить три основні розділи та науково-довідкові матеріали. Перший розділ – це добірка документів, другий – нариси про репресованих освітян, третій розділ вміщує біографічні дані про майже 4 000 репресованих осіб.

Автори книги запевняють, що дане видання буде цікавим для широкого кола читачів, зокрема для істориків, краєзнавців, учнівської та студентської молоді, рідних жертв репресивної системи, які зацікавлені у з’ясуванні долі своїх близьких.

Всього було надруковано 560 примірників. Їх передано до Інституту історії України Національної академії наук України, Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В.Г. Короленка, бібліотек Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка та Чернігівського національного технологічного університету.

Крім того, з метою залучення якнайширшого кола читачів, текст цього видання, як і попередніх п’яти книг цієї серії, розміщено у вільному доступі у мережі Інтернет на окремій сторінці сайту за адресою: www.memory-book.org.ua та на сторінці Головної редакційної колегії науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією» – www.reabit.org.ua.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю облдержадміністрації