back

Досягли 14-річного віку — оформляйте ID-картки

27-10-2017 | 11:14

Це не право, а обов’язок кожного громадянина України. Крім того, наявність у 14-річному віці паспорта впливає на нарахування субсидії. Через відсутність ID-картки дитини більше 11 тисячам домогосподарств області зупинено дію зазначеної державної допомоги.

Ситуацію можна виправити протягом місяця, повідомивши про наявність паспорта управління соціального захисту. Якщо ж термін перевищено, то для отримання субсидії потрібно заново надати необхідний пакет документів.

Отримати ID-картку відразу по досягненню 14 років радить жителям Чернігівщини начальник Управління Державної міграційної служби України в області Ксенія Лук’янець:

— Оформляйте документи вчасно, адже без паспорта громадянина України ви у подальшому не зможете реалізувати свої громадянські права. Зважаючи на те, що останнім часом виникають великі черги для отримання паспорта, закликаю громадян віднестись до цього з розумінням. Якщо немає нагальної потреби у виїзді за кордон — не створюйте ажіотажу та зачекайте, поки ситуація з оформленням біометричних документів стабілізується.

Пряма мова:

 

Варто зазначити, що біометричні документи можна оформити у будь-якому територіальному підрозділі Міграційної служби без прив’язки до місця реєстрації. Окрім ІD-картки, що видається вперше особі по досягненню 14-річного віку (до речі, безкоштовно). Термін її оформлення — 20 робочих днів з дня подачі заяви-анкети. Документ дійсний чотири роки.

Детально, як вперше оформити внутрішній паспорт, за посиланням.

Пряма мова:

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації