back

В області перевірять систему оповіщення населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій

23-10-2017 | 17:05

31 жовтня цього року в області проводитиметься комплексна перевірка регіональної системи централізованого оповіщення цивільного захисту. О 10:00 буде включено електросирени в Чернігові, Ніжині, Прилуках та районних центрах області, аби відпрацювати алгоритм дій органів влади та населення на випадок загрози чи виникнення надзвичайної ситуації. Про це сьогодні, 23 жовтня, на прес-брифінгу в ОДА повідомив директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації Сергій Болдирев.

 

Пряма мова:

 

Перевірка, зокрема, спричинена вибухами, що сталися на складах боєприпасів у Калинівці Вінницької області. Адже подібний арсенал зброї є і в Ічнянському районі на Чернігівщині.

Як зазначив Сергій Болдирев, є декілька рівнів оповіщення про надзвичайні ситуації: загальнодержавна, територіальні та місцеві автоматизовані системи централізованих оповіщень. Востаннє в області перевіряли систему оповіщення ще у 2014 році. У 2015-му її дещо модернізували. Наразі продовжуються роботи з її удосконалення.

 

 

У цілому на Чернігівщині встановлено 111 електросирен. Їх вмикають, щоб привернути увагу перед доведенням до населення інформації про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації. Далі спрацьовує механізм оповіщення засобами радіо, телебачення, через Інтернет-ресурси. Зокрема, в області здійснюється оповіщення через обласну телерадіокомпанію, FM-станцію «Наше радіо», радіоефір першого національного каналу.

 

У випадку загрози чи виникнення надзвичайної ситуації жителям населених пунктів надаватимуться рекомендації та вказівки, як необхідно діяти. Тож Сергій Болдирев наголосив, що громадяни мають уважно прослухати інформацію, довести її до родичів, знайомих та сусідів, аби оперативно оповістити максимальну кількість людей.

Розроблена й відповідна пам’ятка, як необхідно діяти у разі виникнення надзвичайної ситуації на складах боєприпасів.

Пряма мова:

 

До слова, з керівниками органів влади, а також підприємств та установ відпрацьовано оповіщення через канали мобільного зв’язку. Його перевірка здійснюється в останній четвер кожного місяця.

26 жовтня, напередодні загальнообласного навчального оповіщення, відбудеться тренування органів управління та сил цивільного захисту з практичним відпрацюванням заходів на території Ічнянського району. У тому числі відпрацьовуватиметься алгоритм евакуації населення та забезпечення публічної безпеки і порядку в евакуйованих населених пунктах. До речі, визначено 16-кілометрову зону навколо складів боєприпасів на Ічнянщині, яка охоплює 10 селищних рад.

До уваги представників засобів масової інформації!

У разі бажання висвітлити тренувальні заходи, що відбуватимуться в Ічнянському районі, просимо повідомити про це Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА до 16:00 год. 24 жовтня для можливого організованого виїзду ЗМІ. Контактна особа: Оксана Сердюк, 093 3792151, 050 9350799.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації