back

Понад 9 тисяч безробітних працевлаштовані за сприяння служби зайнятості області

19-10-2017 | 15:06

 

На Чернігівщині за допомогою в пошуках роботи до служби зайнятості протягом січня-вересня цього року звернулися понад 18 тисяч безробітних. Усього перебували на обліку та отримували соціальні послуги майже 30,7 тисячі осіб — на 10,2%  менше в порівнянні з минулорічним показником. Про це повідомила директор Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка.

Кількість вакансій, поданих роботодавцями до служби зайнятості області, зросла на 8,7% і становила 22,3 тисячі. З них понад 85% укомплектовано службою зайнятості.

— Це можна оцінювати як позитивний факт, якщо б зареєстровані безробітні мали затребувані роботодавцями професії, відповідний досвід і кваліфікацію та бажання працювати, — зазначила Лідія Падалка. — Проте найбільш активні на ринку праці фахівці, на жаль, продовжують виїжджати за кордон та до столиці. Серед тих, хто залишається та реєструється в центрах зайнятості, кожен третій потребує додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню. Це — випускники навчальних закладів без досвіду роботи, люди з інвалідністю, громадяни передпенсійного віку та представники інших вразливих категорій.

Протягом 9 місяців цього року працевлаштовано 9,4 тисячі офіційно зареєстрованих безробітних. Зокрема, на нові робочі місця з компенсацією роботодавцю єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування взято на роботу 196 осіб. Крім того, за сприяння служби зайнятості 36 безробітних стали підприємцями, отримавши виплату допомоги по безробіттю одноразово на відкриття власної справи.

Набували нових професій та підвищували кваліфікацію 4 тисячі осіб. До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 5,6 тисячі громадян.

Станом на 1 жовтня на обліку в центрах зайнятості області перебувало 11,1 тисячі безробітних, що на 8,2% менше, ніж рік тому. На кожну вакансію претендувало 8 шукачів роботи (торік — 9).

 

За матеріалами Чернігівського
обласного центру зайнятості